Grasz w pokera online? Być może ktoś podgląda twoje karty

Poker
Bartosz 18/09/2015

Ostatnia aktualizacja: 18 września 2015

ESET ostrzega internautów grających w pokera online przed nowym złośliwym oprogramowaniem szpiegującym o nazwie Odlanor.

Zagrożenie zostało tak zaprojektowane, aby wykonywać zrzuty ekranu podczas korzystania z prawdopodobnie najpopularniejszych aplikacji do gry w pokera online – PokerStars i Full Tilt Poker.

Wykonane zrzuty Odlanor przesyła cyberprzestępcom, umożliwiając im oszukiwanie podczas gry.

Komputer użytkownika może zostać zainfekowany koniem trojańskim, które ESET wykrywa jako Win32/Spy.Odlanor, np. podczas pobierania niektórych aplikacji ze źródeł innych niż oficjalne strony danego oprogramowania. Złośliwe oprogramowanie ukryte jest w instalatorach takich programów jak DAEMON Tools (program do tworzenia wirtualnych napędów CD/DVD) lub Torrent (aplikacja pozwalająca na pobieranie plików udostępnionych przez użytkowników z całego świata).

Koń trojański może także przedostać się na komputer wraz z instalacją niektórych programów dla graczy w pokera takich jak bazy danych czy pokerowe kalkulatory (pozwalają oszacować prawdopodobieństwo wygrania danego rozdania), np. Tournament Shark, Poker Calculator Pro Smart Buddy, Poker Office i inne.

Czytaj całość na: pcformat.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL