Grecja zmienia ustawę. I powiadamia KE.

Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2013

Grecja poinformowała właśnie Komisję Europejską o proponowanych zmianach w ustawie hazardowej. Ogranicza ona zakłady online i inne gry online na rzecz państwowego monopolisty OPAP do 2020 roku.

 


Zgodnie z proponowanymi zmianami, do 12. października 2020 roku licencje będą przyznawane tylko operatorom innym od OPAP, ..dla gier kasynowych, w których wyniki nie są losowe, jak np. w pokerze turniejowym”. Gry liczbowe, poza wyścigami konnymi, mają podlegać monopolowi OPAP. To samo będzie dotyczyć zakładów sportowych.

 

Dostawcy internetu będą także zobowiązani do blokowania stron, które znajdą się na greckiej ,,czarnej liście” operatorów oraz słów kluczowych ,,które odnoszą się bezpośrednio lub pośrednio do prowadzenia gry”.

Już wcześniej, Remote Gambling Association złożyło do Komisji Europejskiej skargę na plany rozszerzenia monopolu OPAP. Wskazują oni, że przepisy są niezgodne z prawem Unii Europejskiej.

Zdaniem Clive Hawkswooda, prezesa RGA, nowe prawo ma podnieść atrakcyjność państwowej firmy, którą Grecja zamierza sprywatyzować w najbliższych miesiącach.

źródło: www.wolnypoker.org

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL