Greentube przejmuje amerykańskie studio gier Present Creative

Dział gier cyfrowych i rozrywki Novomatic, Greentube, nabył amerykańskie studio tworzenia gier Present Creative, ponieważ firma kontynuuje strategię rozwoju w Ameryce Północnej.

Firma poinformowała, że ​​dzięki przejęciu Greentube dalej rozszerzy swoją obecność w Stanach Zjednoczonych, gdzie poczyniła znaczące postępy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a dostawca wzmocni swoją lokalną ofertę produktów.

Present Creative to amerykańskie studio deweloperskie, które tworzy treści dla sektorów gier i loterii. Działa zarówno w sferze gier na prawdziwe pieniądze, jak i na co dzień, i stworzył własne oryginalne i innowacyjne gry, z których wiele zostało niedawno zatwierdzonych do wydania przez Michigan State Lottery.

Dzięki przejęciu Greentube zyska lokalny zespół zajmujący się projektowaniem gier i sprzedażą w USA. Przejęcie zwiększy możliwości Present Creative, a także zwiększy szybkość wprowadzania na rynek jej mapy drogowej treści.

Michael Bauer, CFO/CGO w Greentube, powiedział:

„Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić to przejęcie, ponieważ Present Creative bardzo dobrze do nas pasuje. Mają duże doświadczenie w tworzeniu ekscytujących gier i dobrze znają zawiłości rynku północnoamerykańskiego, co pozwala nam dodać jeszcze bardziej lokalny smak do naszych gier. USA to dla nas bardzo ważny rynek i mamy śmiałe plany, aby stać się wiodącym dostawcą w regionie. To przejęcie będzie napędzać tę ekspansję”.

Ben Sutherland, dyrektor generalny i współzałożyciel Present Creative, powiedział:

„Cieszymy się, że teraz jesteśmy częścią rodziny Greentube, a to przejęcie pozwoli nam przyspieszyć nasze procesy rozwoju i przenieść nasze treści na nowe wyżyny. To fantastyczna okazja dla Present Creative i nie możemy się doczekać bliskiej współpracy z Greentube, aby dostarczać ekscytujące nowe treści lokalnym graczom za pośrednictwem imponującej sieci operatorów”.

Greentube wszedł do Stanów Zjednoczonych we wrześniu 2021 roku, a obecnie mieszka w New Jersey i Michigan. Dostawca otrzymał również licencję na działalność w kanadyjskiej prowincji Ontario i ma ambitne plany dalszego rozwoju w Ameryce Północnej.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.