GTECH Poland w Izraelu

Inwestycje i umowy Loterie
Marek 16/02/2012

Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2024

Polscy pracownicy firmy GTECH dostarczyli kolejnemu klientowi jeden z najnowocześniejszych systemów funkcjonujących na światowym rynku loteryjnym.

W połowie grudnia ub. roku., 3 tysiące kolektur izraelskiej loterii Mifal HaPayis, otrzymało nowe terminale wraz z systemem do sprzedaży gier losowych on-line. W ciągu 12 miesięcy wdrożenia, Polacy przepracowali przy tym projekcie łącznie ponad 100 tysięcy godzin. 15 lutego br. loteria formalnie zaakceptowała wprowadzenie nowego systemu.

Kontrakt został podpisany na 10 lat. Realizacja umowy przebiegała dwuetapowo. Do końca 2010 roku, GTECH dostarczył i zainstalował nowe terminale w kolekturach. Dzięki nim, transakcja zawarcia zakładów oraz wydruk kuponu będącego jej potwierdzeniem, przebiegają znacznie szybciej i sprawniej. Oprogramowanie terminali było przygotowywane i zaimplementowane przez pracowników warszawskiego centrum technologicznego GTECH. Wymieniona została także sieć łączności pomiędzy kolekturami i centrum komputerowym operatora, a w połowie grudnia 2011 r. z sukcesem uruchomiono nowy system. Ostateczna akceptacja prac nastąpiła 15 lutego br.

Polscy specjaliści wyszkolili również pracowników izraelskiej loterii w zakresie samodzielnego zarządzania systemem i wprowadzania nowych funkcji.

„Z Mifal HaPais współpracujemy od 1998 roku. Jest to już drugi system dostarczony przez nas tej loterii. W realizację projektu było zaangażowanych 85 osób z warszawskiego oddziału GTECH. Ze względu na swoje unikalne kompetencje i zaangażowanie, polscy pracownicy cieszą się dużym zaufaniem naszego izraelskiego partnera. Dzięki temu wdrożenie przebiegało sprawnie i bez problemów” – powiedział Jarosław Dąbrowski, Dyrektor ds. Technologii na Europę Wschodnią i Bliski Wschód, GTECH Poland.

Na początku grudnia 2011 r. podobny system został wdrożony we wszystkich kolekturach Totalizatora Sportowego w Polsce.

Mifal HaPayis to narodowa loteria izraelska. Jej właścicielem jest związek miast i gmin, a dochody z jej działalności przeznaczane są na realizację projektów społecznych w całym kraju (np. budowa szkół lub ośrodków kultury).

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL