Hazard i jego legalizacja…

Gry hazardowe
Bartosz 09/04/2014

Ostatnia aktualizacja: 9 kwietnia 2014

Członek parlamentu, który niedawno przedstawił projekt ustawy wzywający do legalizacji hazardu w Islandii powiedział, że został on wykonany z myślą o prywatnych interesach.

 

Jak informuje DV, Willum Þór Þórsson z Partii Postępu, prowadzi walkę o legalizację hazardu w Islandii ponieważ uważa on iż będzie to dodatkowy atut dla kraju, który m.in. przyciągnie turystów.

Willum Þór Þórsson powiedział, że raport związany z próbą zalegalizowania hazardu w 2009 roku, oraz projekt ustawy był w rzeczywistości tłumaczeniem ustawy hazardowej, która obowiązuje w Danii. Raport, o którym mówił polityk został stworzony przez prawnika i byłego członka Partii Socjaldemokratycznej Lúðvíka Bergvinssona, a to z kolei zostało mu zlecone przez braci Gunnlaugsson. Jeden z nich Arnar Gunnlaugsson – jest piłkarzem.

„Mogę tylko powiedzieć, że moje podejście do tej sprawy jest odpowiednie. Arnar Gunnlaugsson spotykał się z wieloma posłami i przyszedł z tą sprawą także do mnie, a mnie to zainteresowało. Studiowałem w Danii w czasie kiedy otworzono tam pierwsze legalne kasyno… Potem dostałem do rąk raport z 2009 roku oraz projekt ustawy, który był tłumaczeniem duńskiej ustawy. To mi się spodobało i nie odbiegało od moich pomysłów, dlatego zgodziłem się na przedstawienie wniosku w parlamencie…” odpowiedział Willum Þór, zapytany o przygotowania do sporządzenia projektu ustawy w sprawie legalizacji.

Czytaj całość na: icelandnews.is

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL