Hazard na Facebooku

Gry hazardowe
Marek 08/08/2012

Ostatnia aktualizacja: 8 sierpnia 2012

Największy serwis społecznościowy otwiera u siebie internetowe bingo. Gracze mogą wygrywać prawdziwe pieniądze, a Facebook też zarobi.
To efekt porozumienia z firmą Gamesys tworzącą gry internetowe. I pierwszy raz, gdy na Facebooku oficjalnie pojawia się hazard.

„Bingo Friendzy” działa od wtorku, w grze mogą brać udział dorośli użytkownicy Facebooka z Wielkiej Brytanii. Gamesys zapowiada, że zwycięzcom zostaną wypłacone prawdziwe pieniądze. „Gry hazardowe, w których można wygrać prawdziwe pieniądze, to popularna i dobrze uregulowana prawnie działalność w Wielkiej Brytanii. I pozwalamy partnerowi, by oferował gry dorosłym w sposób bezpieczny i kontrolowany” – oświadczył Facebook w komunikacie.

Firma przyznaje, że z Gamesysem podpisała umowę o podziale przychodów. Nie ujawnia jednak, jaką prowizję Facebook będzie miał z hazardu.

W przypadku innych gier, gdzie w użyciu jest wirtualna waluta Facebooka (np. wydawana na zakup nowego traktora w grze „Farmville”), największy serwis społecznościowy świata pobiera 30 proc. prowizji.

Dla Facebooka gry hazardowe mogą się okazać nowym źródłem przychodów. Serwis zarabia głównie na reklamie internetowej i choć notuje z roku na rok wyższe przychody, to dynamika wyraźnie słabnie (w drugim kwartale br. przychody wzrosły o 32 proc., rok wcześniej Facebook chwalił się dynamiką wzrostu wpływów o ponad 100 proc.).

A wejście w gry hazardowe, gdzie można wygrać pieniądze, zapowiedziała też Zynga, największy partner Facebooka w grach, zapewniający serwisowi łącznie ok. 15 proc. przychodów (z wypłacanej prowizji i reklam).

wyborcza.biz

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL