Hazard online może być dozwolony w prowincji Buenos Aires

Argentyna

Zgodnie z informacją opublikowaną w argentyńskiej gazecie La Nación, władze Instytutu Loterii i Kasyn prowincji Buenos Aires wznowią licencjonowanie gier hazardowych on-line w tej jurysdykcji. Licencje mogą zostać przyznane w styczniu 2021 r.

Informację napisał Daniel Bilotta, który opisuje trwający spór o władzę w Partido Justicialista (PJ) na poziomie krajowym – i kończy stwierdzeniem, że „Instytut Loterii i Kasyn Prowincji Buenos Aires przyzna siedem licencji hazardowych on-line w styczniu przyszłego roku pomimo sprzeciwu (obecny gubernator) Axel Kicillof.”

Jak wynika z informacji, z procesu licencjonowania, zawieszonego od końca 2019 roku w związku ze zmianą rządów krajowych i wojewódzkich, skorzystałoby kilka firm m. in. Pasteko S.A.

„Prawo uchwalone za administracji (byłej gubernator Marii Eugenii) Vidala stanowi, że firmy muszą mieć międzynarodowego partnera z udokumentowanym doświadczeniem, aby uzyskać licencję. Pasteko, która w tym celu nawiązała współpracę z Hillside, jest drugą kwalifikacją wstępnie firmą, która chce uzyskać licencję ”- opisuje Bilotta.

„Pierwszą jest Argenbingo SA we współpracy z firmą Will Hill Limited. Argenbingo należy do Nazareno Lacquanti. Bingo Pilar, należące do Ricardo Glassmana i Alejandro Graviera, nie otrzyma licencji mimo zajmowania trzeciego miejsca. W wyniku połączenia Counterparty Service Limited i Stars Interactive nie mogą mieć międzynarodowego partnera. Właściciel Poker Star priorytetowo potraktował umowę z Atlántica de Juegos SA, która jest na szóstej pozycji” – dodaje.

Zmiana faworyzuje ósmego kandydata: właściciela Casino Victoria, Daniela Mautone. Ponadto, jednocześnie Binbaires S.A. i Intralot International Limited znalazłyby się na siódmej pozycji.

„Z szacowanego rocznego obrotu brutto wynoszącego 600 milionów dolarów prowincja zbierze 90 milionów dochodu brutto i 60 milionów z opłaty, którą otrzyma Loteria ”- zamyka dziennikarz.

Do tej pory władze Instytutu Loterii i Kasyn w prowincji Buenos Aires nie wydały żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *