Hazard rujnuje całe rodziny – Khabib zakazał reklam bukmacherów

Szef Eagle FC, Khabib Nurmagomedov poinformował, że podczas wydarzeń jego organizacji nie zobaczymy reklam bukmacherów sportowych ponieważ hazard według „Dagestańskiego Orła” ma bardzo negatywny wpływ na życie ludzi i ich rodzin.

Były mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov podczas rozmowy z dziennikarzami po gali Eagle FC 50 która odbyła się w ostatni weekend w Kazachstanie, zdradził, że odrzucił lukratywne oferty sponsorskie od bukmacherów sportowych którzy chcieli pojawić się na galach Eagle FC. Według Khabiba, uzależnienie od hazardu jest bardziej niebezpieczne niż uzależnienie od alkoholu dlatego w jego organizacji nie zobaczymy reklam które związane są z branżą zakładów sportowych:

„Mamy mnóstwo dobrych sponsorów, z którymi współpracujemy i wspólnie organizujemy wydarzenia” – powiedział Nurmagomedov. „Nie potrzebujemy bukmacherów. Uważam, że hazard jest bardziej niebezpieczny niż alkohol. Myślę, że reklamowanie hazardu jest gorsze niż reklamowanie alkoholu. Bukmacherzy rujnują całe rodziny. Ilu młodych chłopaków wchodzi na ich strony, zostaje na nich i uzależnia się od tego?”.

Dla mnie to jest to samo co uzależnienie od narkotyków” – kontynuował Nurmagomedov. „Byłoby tak samo, gdybym reklamował tutaj narkotyki. Hazard i narkomania są dla mnie na tym samym poziomie. „

Dagestańczyk zapytany przez dziennikarzy o to czy nie szkoda mu wielkich pieniędzy które przechodzą obok jego organizacji odpowiedział:

„To prawda, że takie firmy płacą bardzo dużo pieniędzy. Są na rynku organizacje które biorą od nich te pieniądze, bukmacherzy zostają ich głównymi sponsorami i wtedy nie potrzebują juz nawet innych firm. My nie pójdziemy w tym kierunku Zwracamy uwagę na rodzaj produktu, jaki oferujemy naszym widzom. Jedyną rzeczą, którą promujemy tutaj jest sport. Jest on dla mnie bardzo ważny. Nie chcę żeby fani którzy nas oglądają widzieli reklamy alkoholu czy hazardu. Nie chcę żeby ktoś odkrył hazard dzięki galom Eagle FC a potem się od niego uzależnił, to bardzo ważne dla mnie”

34-letni Khabib (MMA 29-0) swoją karierę w tym sporcie rozpoczął w 2008 roku od występu na ukraińskiej gali CSFU. Po zgromadzeniu w swoim rekordzie 16 zwycięstw w nieco ponad 3 lata, zawodnik z Dagestanu podpisał kontrakt z UFC. W oktagonie również nikt nie potrafił przezwyciężyć Nurmagomedova, który po kolejnych 9 triumfach otrzymał szansę walki o pas mistrzowski.

Nurmagomedov został mistrzem wagi lekkiej w kwietniu 2018 roku, kiedy to pokonał Ala Iaquintę na gali UFC 223. W kolejnych latach „The Eagle” trzykrotnie bronił swojego pasa. Khabib poddał każdego z pretendentów, którymi byli kolejno Conor McGregor, Dustin Poirier i Justin Gaethje. Po zwycięstwie z Gaethjem, ogłosił przejście na emeryturę. Decyzja zawodnika miała związek ze śmiercią jego ojca. Kilka miesięcy później organizacja oficjalnie zaakceptowała decyzję Khabiba i pas wagi lekkiej został zwakowany. Nurmagomedov był jednym z największych dominatorów w historii MMA. Charakteryzował się znakomitymi zapasami, kontrolą w parterze, a także nieskazitelnym rekordem walk, który udało mu się zachować do samego końca kariery.

Źródło: mmarocks.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.