Hazard w Austrii niezgodny z prawem UE

Gry hazardowe
Bartosz 05/05/2014

Ostatnia aktualizacja: 5 maja 2014

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej potwierdził, że austriacka regulacja hazardu jest niezgodna z prawem europejskim. W środę (30.04) sprawa podobna do listopadowej ubiegłego roku potwierdziła orzecznictwo, że regulacja hazardu w tym kraju jest podległa prawu UE tylko wtedy, gdy jest ona z nim zgodna.

 

Wyrok spotkał się z aprobatą Europejskiego Stowarzyszenia Gier i Zakładów. Maarten Haijer sekretarz generalny powiedział: „Cieszymy się z decyzji sądu, który potwierdza, że austriackie uregulowanie hazardu jest sprzeczne z prawem UE. Orzeczenie wzmacnia wymóg spójności ustaw hazardowych państw członkowskich.”

I dodał: ” W tym kontekście chcemy przypomnieć, że Komisja Europejska działała we właściwej roli jako strażnika traktatów wprowadzając formalne postępowanie przeciwko sześciu państwom członkowskim w listopadzie ubiegłego roku.”

„Zachęcając Komisję do podjęcia odpowiednich kroków w tym postępowaniu i rozpocząć nowe postępowania w razie konieczności, w szczególny sposób zachęcamy także państwa członkowskie do realizacji założonych celów interesu publicznego w sposób spójny i systematyczny, a także wolny od obłudy.”

Austriacki system hazardowy niedawno był przedmiotem kilku spraw sądowych, zarówno na poziomie krajowym, jak i UE, w których TSUE wykrył poważne niespójności w austriackim ustawodawstwie hazardowym i dlatego oświadczył, że główne części systemu austriackiego są niezgodne z prawem UE.

Źródło: intergameonline.com

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL