Hazard w USA: kolejny rekordowy kwartał!

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2023

Amerykańska branża gier komercyjnych pobiła kolejny rekord! Osiągnęła przychody w wysokości 16,6 mld dolarów w pierwszym kwartale 2023 r., z czego 25% wygenerowano online.

To już ósmy z rzędu rekordowy kwartał, jak wynika z raportu American Gaming Association (AGA) Commercial Gaming Revenue Tracker.

W pierwszym kwartale 2023 roku odnotowano również najbardziej dochodowy miesiąc w historii branży – 5,9 mld dolarów przychodów w samym marcu.

„Po dwóch kolejnych latach stabilnego wzrostu po pandemii COVID-19, amerykańska branża gier jest w najsilniejszej formie w historii. Dzieje się tak dzięki rekordowemu wzrostowi we wszystkich pionach gier – od tradycyjnych kasyn stacjonarnych po rozwijający się sektor gier mobilnych. Dorośli Amerykanie potwierdzili, że preferują gry jako najlepszą rozrywkę” – powiedział prezes i dyrektor generalny AGA Bill Miller.

Monitor AGA wykazał znaczące wzrosty we wszystkich obszarach. Spośród 35 rynków gier komercyjnych w całym kraju, 18 ustanowiło nowe rekordy przychodów w tym kwartale.

Jedynym stanem, który nie odnotował wzrostu rok do roku, był stan Mississippi, który nieznacznie spadł w porównaniu z przychodami z pierwszego kwartału 2022 roku.

Detaliczne gry hazardowe odpowiadały za 75,3% całkowitych przychodów, natomiast gry hazardowe online stanowiły największy jak dotąd udział na poziomie 24,7%.

Tradycyjne kasyna naziemne wygenerowały kwartalne przychody w wysokości 12,3 mld dolarów, nieznacznie przewyższając poprzedni rekord 12,26 mld dolarów z trzeciego kwartału 2022 roku.

W skali kraju Amerykanie postawili 31,1 mld dolarów na legalne zakłady sportowe w pierwszym kwartale 2023 r., co doprowadziło do rekordowych kwartalnych przychodów w wysokości 2,79 mld dolarów, co oznacza wzrost o 70,1% rocznie.

Ten boom można w dużej mierze przypisać niedawnym wprowadzeniom na rynek w Kansas, Massachusetts i Ohio.

Kasyno online, czyli iGaming, również cieszyło się dobrym kwartałem, odnotowując 1,48 mld dolarów przychodów, co oznacza wzrost o 22,7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W całym 2022 r. komercyjne gry hazardowe wygenerowały rekordowy poziom 13,48 mld dolarów bezpośrednich wpływów z podatków od gier zapłaconych władzom stanowym i lokalnym, co oznacza wzrost o 15,3% rok do roku.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL