Hazardową czas zmienić

Najczęściej czytane
Bartosz 23/02/2014

Ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2014

Na ustawie hazardowej straciliśmy przynajmniej 21,5 mld zł. To tyle, ile wynoszą wydatki budżetu państwa i samorządów na ochronę zdrowia z ostatnich trzech i pół roku!

Uchwalona w olbrzymim pośpiechu (zaledwie dwa dni prac) ustawa hazardowa coraz bardziej trzeszczy w szwach. Nieprzemyślane przepisy kosztują nas rocznie miliardy złotych. Legalnie działający polscy operatorzy hazardowi nie mają szans w walce z szarą strefą, z którą służba celna i sądy nie potrafią sobie dać rady. Konieczność zmian widzą posłowie ze wszystkich klubów parlamentarnych. Jedynie autor nieszczęsnej ustawy, wiceminister finansów Jacek Kapica, wciąż broni się przed jakimikolwiek działaniami w tej sprawie.

– W 2009 r., gdy doszło do zmian w ustawie, czasy były nerwowe, niekorzystne, było wiele zastrzeżeń dotyczących trybu prac nad ustawą. Pewne zagrożenia dzięki niej udało się ograniczyć, ale pojechano po bandzie i zatrzymano praktycznie wszystko – zauważył na jednym z ostatnich posiedzeń sejmowej Komisji Sportu poseł PO Roman Kosecki.

Czytaj całość na: uwazamrze.pl

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

G-SHOCK

24/02/2014

Jeżeli teraz zaczną prace nad ustawą to za rok wejdzie w rzycie!

figo

24/02/2014

Za wszystko odpowiada Tusk I Kapica powinni za to *****!!! lub postawieni pod Trybunał Stanu!!

gabi

24/02/2014

To wszystko było zaplanowane od początku aby wiekszosc firm wycofalo sie z rynku hazardowego poniewaz szczuci byli przez cbś rzeszow tak aby umozliwic przejecie całego rynku przez dwie firm wiadomo jakie te firmy działaja oczywiscie nielegalnie od 2010r i policja prokurator nie widza w tym nic złego natomiast jak sie pojawia jakas konkurencja automatycznie osoby sa zamykane i stawiane im sa zarzuty w zorganizowanej grupie przestepczej gdzie posiadaly np 100 automatów natomiast dwie firmy jedna z katowic druga z warszawy maja juz ponad 30 tys automatow przejety całkowity rynek po wszystkich firmach umowy popodpisywane i teraz sie napisze ustawe od nowa tak zeby lakale juz zajete przez te dwie firmy mogly spokojnie działac a nowe firmy nie miały szans bo gdzie maja szukac punktów jak juz wszedzie bedzie stał hotfruits lub gametime....Dziekujemy Ci panie TUSKU I PANIE KAPICA!!!!a to ze Polska niema dochodu z POG to co to kogo obchodzi byle by sie prywatne konta zgadzały...

ufo

24/02/2014

Swięta Prawda!!!!!!!!!!!!
E-PLAY.PL