Hazardziści i uciekinierzy – wszyscy wylądowali na „dołku”

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie powiatu świdnickiego realizowali czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

Dokonując sprawdzenia miejsc, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe, w Strzegomiu zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych. Zabezpieczyli cztery nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 12 tys. zł, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych. Potwierdziły one, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W miniony weekend na terenie województwa dolnośląskiego, w tym także powiatu świdnickiego policjanci przeprowadzili działania poszukiwawcze za osobami ukrywającymi się przed m.in. wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w trakcie działań zatrzymali 10 osób poszukiwanych za rożne przestępstwa. W trakcie działań policjanci zatrzymali 60-latka, mieszkańca naszego powiatu poszukiwanego do ustalenia miejsca stałego pobytu.

Takie informacje są niezwykle istotne zwłaszcza dla sądów, gdyż pomagają w sprawniejszym przeprowadzeniu procesu. Mundurowi zatrzymali także trzech mężczyzn w wieku 40, 52, 58 za którymi były wystawione już listy gończe. Mają oni na swoich kontach m.in. groźby, znęcanie, pobicie, niszczenie cudzej rzeczy czy oszustwa. Zatrzymano również sześciu mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary pozbawianie wolności za rożne przestępstwa.

W każdym powiecie w tym samym czasie funkcjonariusze pukali do drzwi osób poszukiwanych. W rezultacie zatrzymano aż 19 osób poszukiwanych listem gończym, które trafią teraz za kraty więzienia. Oprócz tego ponad sto osób doprowadzono na przesłuchanie przed organy ścigania i ustalono miejsce pobytu kilkudziesięciu z nich, tak istotne w procesie sądowym.

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *