Hiszpania odnotowuje wzrost samowykluczenia z hazardu online

Hiszpania

Liczba osób zarejestrowanych w hiszpańskim krajowym systemie samowykluczenia w zakresie hazardu online osiągnęła 56 299 do końca 2020 r. To 12,02% wzrost liczby rejestracji od 2019 r.

Registro General de Interdicciones de Acceso al Juego (RGIAJ) zostało założone przez krajowy organ regulacyjny ds. gier hazardowych, Dirección General de Ordenación del Juego (DGOJ), w 2015 r.

Region Andaluzji, najbardziej zaludniony z hiszpańskich regionów z dozwoloną organizacją gier na automatach, stanowi 24,5 procent (13 811) wszystkich korzystających z programu, przy 7,1 procentowym wzroście rejestracji w zeszłym roku. Madryt, stolica, uplasował się na drugim miejscu, odnotowując 9 591 rejestracji, co oznacza wzrost o 13,1 procent. Największy wzrost liczby rejestracji odnotowano na Balearach, w tym na Ibizie, o 56,9 procent, do 1183.

RGIAJ pozwala graczom na samodzielne wykluczenie tylko z gier online. Samowykluczenie z gier stacjonarnych nadal jest organizowane na poziomie regionalnym, chociaż rządy regionalne i Madryt osiągnęły porozumienie w sprawie połączenia swoich rejestrów.

Region Kastylia-La Mancha ma już swój rejestr wykluczeń z hazardu stacjonarnego podłączony do RGIAJ i oczekuje się, że inne gminy pójdą w jego ślady.

Hiszpania pod koniec ubiegłego roku wprowadziła nowy dekret królewski zaostrzający ograniczenia dotyczące promocji hazardu. Ministerstwo Spraw Konsumenckich nakreśliło od tego czasu plany dalszego zaostrzenia przepisów dotyczących hazardu i wprowadzenia zmian w opłatach regulacyjnych.

Przychody z hazardu w Hiszpanii spadły o 57 procent w pierwszych 10 miesiącach 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *