Hiszpania przyzna granty na badania nad problematycznym hazardem

Artykuły Odpowiedzialny hazard Ze świata
Wiktor Czerwiński 20/04/2023

Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia 2023

Hiszpańskie Ministerio de Consumo (Ministerstwo Konsumpcji) wezwało ośrodki badawcze do ubiegania się o dotacje o wartości 1,6 miliona euro (1,4 miliona funtów / 1,8 miliona dolarów) na zbadanie skutków hazardu.

Opublikowane w hiszpańskim Dzienniku Urzędowym rozporządzenie wezwało do składania wniosków publiczne uniwersytety, instytuty uniwersyteckie i stowarzyszone ośrodki, a także podmioty zdrowia publicznego zrzeszone w krajowym systemie opieki zdrowotnej.
Aby zostać rozpatrzonym, wnioskodawcy będą musieli przedstawić plan projektu. Podmioty non-profit mogą również składać wnioski, ale jeśli odniosą sukces, muszą poinformować, że ich celem jest realizacja inicjatyw badawczych.
Badania, które będą prowadzone w ramach grantów, muszą koncentrować się na wczesnym wykrywaniu szkodliwych zachowań hazardowych oraz szkód związanych z problematycznym hazardem, wraz z jego wpływem na jednostkę, jej rodziny i pozycję społeczną. Badania muszą również przyjrzeć się, jak zminimalizować piętno związane ze szkodami związanymi z hazardem i zbadać wpływ szkód na płeć.
Do składania wniosków zachęca się również organizacje współpracujące z loteriami, pokerem, hazardem i zakładami.
Zgłoszenia trwają do 19 maja. Zainteresowani muszą składać projekty za pośrednictwem hiszpańskiego regulatora gier hazardowych, Generalnej Dyrekcji ds. Regulacji Hazardu (DGOJ)

źródło: igamingbusiness.com

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL