Hiszpania sankcjonuje pełną zmianę prawa hazardowego

Hiszpania

Hiszpański rynek hazardowy wprowadzi znaczące zmiany po zatwierdzeniu przez Senat reformy ustawy o grach hazardowych z 2011 roku. W środę członkowie Senatu zagłosowali 146 za (wstrzymując się 113) za zmianą prawa hazardowego, aby „poprawić kontrolę nad manipulacjami sportowymi, oszustwami bukmacherskimi i rozszerzyć ochronę dla problematycznych graczy”.

Główna propozycja umożliwi hiszpańskiemu regulatorowi hazardu DGOJ prowadzenie „Global Betting Market Research Service” (SIGMA) – centralnie kontrolowanej bazy danych „osób zaangażowanych w nielegalną działalność hazardową lub oszustwa związane z zakładami/hazardem”.

Baza danych SIGMA będzie dostarczać informacje „wszystkim podmiotom zainteresowanym zwalczaniem oszustw i manipulacji w sporcie”, w tym policji, licencjonowanym operatorom, federacjom sportowym, ligom zawodowym i władzom regionalnym.

Głosowanie Senatu poparło ponadto nowe gwarancje dla klientów i zasady reklamowe zaproponowane przez hiszpańskie Ministerstwo Spraw Konsumenckich.

kasynaNowe przepisy dotyczące reklamy mają na celu wzmocnienie dekretu królewskiego w sprawie reklamy, który weszło w życie federalne w sierpniu 2021 r. Dekret zakazał sponsorowania zakładów sportowych i hazardu oraz narzucił okno, w którym reklamy hazardu mogą być emitowane w telewizji i radiu od 1 do 5 rano sieci.

Nowe przepisy dotyczące reklamy będą wymagać od operatorów zapewnienia, że ​​ich reklamy są „społecznie odpowiedzialne”. Reklamy hazardu uznane za nieodpowiednie, antyspołeczne, dyskryminujące lub sugerujące, że hazard może poprawić samopoczucie lub styl życia danej osoby będą zabronione.

Ministerstwo Spraw Konsumenckich zaproponowało dalsze ograniczenia dotyczące reklamy „w celu uzupełnienia ochrony dekretu królewskiego o reklamie”.

Operatorzy internetowi muszą zapewnić, że użytkownicy są powiadamiani o bezpieczniejszych informacjach hazardowych dotyczących samowykluczenia, telefonach zaufania, obsłudze klienta i narzędziach kontroli po wejściu na stronę internetową lub aplikację.

Dalsze zabezpieczenia będą wymagały od klientów ustalenia indywidualnych czasów sesji i wydawania kwot podczas grania w gry kasynowe online i automaty – wymagania graczy, których nie można zmienić w ciągu 24 godzin.

Ponadto zespoły obsługi klienta muszą dostarczać graczom zestawienie ich sesji gier, informując ich o wydanym czasie i pieniądzach, stratach i dalszych informacjach.

Zmiany techniczne będą miały zastosowanie do kasyn online i gier na automatach, które nie będą już zawierać zakładek ani komunikatów w grze „promujących intensywną grę”, takich jak „graj ​​ponownie”, „jeszcze raz” lub „byłeś bliski wygranej!”

Na poziomie federalnym Ministerstwo Spraw Konsumenckich będzie mogło ustanowić „Krajowy Rejestr Samo-Wykluczenia”, działający w 17 wspólnotach autonomicznych Hiszpanii.

Utworzenie federalnego rejestru samowykluczenia hazardu internetowego i stacjonarnego zostało uznane za główny cel hiszpańskiego hazardu, który został zatwierdzony latem ubiegłego roku przez władze regionalne wspólnot autonomicznych.

Projekt został zatwierdzony przez hiszpańskie terytoria zamorskie Ceuty i Melilli, które przyjmą rejestr samowykluczenia jako wymóg licencjonowania firm zajmujących się hazardem online.

Reformy legislacyjne spowodują, że nowa hiszpańska „Ogólna ustawa o ochronie konsumentów” zostanie zastosowana do ustawy o grach hazardowych.

Zmodyfikowana ustawa usankcjonowana na początku roku, nowe hiszpańskie „Prawo konsumenckie”, może być wykorzystywane do mediacji w sporach konsumenckich i nadużyciach w sektorze cyfrowym i telekomunikacyjnym.

Naruszenia prawa konsumenckiego mogą skutkować grzywnami w wysokości od 150 do 10 000 euro za drobne incydenty, podczas gdy większe przedsiębiorstwa mogą zostać ukarane grzywnami w wysokości od 100 do 1 miliona euro.

Nowa ustawa pozwala ponadto Ministerstwu Spraw Konsumenckich na czasowe zawieszenie wszelkich przedsiębiorstw uznanych za „poważne uchybienia konsumenckie”, zamykając ich działalność gospodarczą w całej Hiszpanii.

Łącznie przyjęto 22 poprawki mające na celu zreformowanie ustawy o grach hazardowych, przy czym większość została zatwierdzona przez Demokratyczną Grupę Parlamentarną Senatu (GPD).

Hiszpańskie media donoszą, że operatorzy gier hazardowych uniknęli podwyżki podatków do 30% przychodów stosowanych we wszystkich branżach, co zaproponowała senacka grupa Izquierda Confederal, która nie zrealizowała pakietu reform.

Na podstawie sbcnews.co.uk

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.