Hiszpańska gospodarka rośnie wraz z zakładami sportowymi

Hiszpańskie władze odpowiedzialne za gry ujawniły wzrost przychodów brutto z gier prowadzonych przez sektor zakładów sportowych.

Sektor zakładów sportowych pobudził ogólną gospodarkę w Hiszpanii, wynika z oficjalnego raportu finansowego opublikowanego w tym tygodniu przez Dirección General de Ordenación del Juego (DGOJ), krajowego organu w branży gier w kraju europejskim. Ogólnie rzecz biorąc, branża gier odnotowała pozytywne wyniki w Hiszpanii.

Jak pokazuje oficjalny raport, dochody brutto z gier w Hiszpanii wzrosły w drugim kwartale o 2,33% kwartał do kwartału. W ciągu trzech miesięcy do końca czerwca branża zakładów bukmacherskich poprowadziła rynek, jak zwykle, ale dzięki wsparciu Mistrzostw Świata FIFA wśród międzynarodowych graczy.

Z raportu DGOJ wynika również, że w drugim kwartale 2018 r. Przychody z gier brutto wyniosły 167,2 mln EUR, co stanowi wzrost o 40,15% rok do roku i nieznaczny wzrost w tym okresie w porównaniu do tego samego kwartału 2017 r.

Jedyny sektor który odnotował spadek o 9,4% w ujęciu kwartał do pokera online, który w poprzednich miesiącach odnotował znaczny wzrost, ponieważ rynki hiszpański, portugalski, włoski i francuski zawarły porozumienie w sprawie współdzielonej płynności w pokera online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *