Holandia odrzuca odwołanie w sprawie połączenia loterii

loteria

Odwołanie zostało wniesione po połączeniu Nederlandse Staatsloterij i Stichting Nationale Sporttotalisator w 2015 roku.

Rada Odwoławcza ds. Biznesu odrzuciła odwołanie od połączenia Nederlandse Staatsloterij (SENS) i Stichting Nationale Sporttotalisator (SNS).

Fuzja została zatwierdzona przez Urząd ds. Konsumentów i Rynków (ACM) w 2015 r., ale na podstawie ustawy o konkurencji złożono odwołanie, w którym argumentowano, że połączenie zmniejszyło konkurencję na holenderskim rynku gier hazardowych.

ACM stwierdził, że fuzja nie spowodowała znaczącego spadku konkurencji, zauważając, że inny operator, Nationale Goede Doelen Loterij, który prowadzi Krajową Loterię Kodów Pocztowych, Bankgiro Lottery and Friends Lottery, miał podobną wielkość.

Sąd uznał, że zmiany miar konkurencji, takich jak cena losu, procent wypłat i jackpoty jednej ze stron połączenia, miały ograniczony wpływ na losy sprzedawane przez drugą.

Stwierdzono również, że otwarcie sektora gier online w przyszłym roku da prywatnym operatorom większe szanse na konkurowanie ze spółkami państwowymi.

Holenderskie Stowarzyszenie Gier Online (NOGA) wyraziło rozczarowanie decyzją, argumentując, że oznacza to, że gry pozostaną zdominowane przez monopolistę loterii aż do uruchomienia rynku gier online w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *