Holandia opóźnia legalizację hazardu online

Holandia

Regulowany hazard online w Holandii ma zostać wprowadzony 1 września 2021 roku.

Uruchomienie regulowanych gier online w Holandii zostało wstrzymane, tym razem z powodu opóźnień spowodowanych pandemią Covid-19.

Holenderski regulator Ksa już potwierdził, że spodziewa się, że rząd cofnie uruchomienie o „kilka miesięcy” ze względu na wpływ blokady Covid-19 w kraju.

Holenderski minister ochrony prawnej Sander Dekker oficjalnie potwierdził, że start zostanie przesunięty o dwa miesiące.

Ustawa o grach hazardowych na odległość ma teraz wejść w życie 1 marca 2021 roku zamiast 1 stycznia. Wprowadzenie regulowanych gier online zostało przesunięte z 1 lipca na 1 września 2021 roku.

Dekker powiedział, że odroczenie „stwarza więcej czasu dla wszystkich zaangażowanych stron na przygotowanie się do wejścia w życie nowego prawa”.

To już drugi raz, kiedy przesunięto tę datę. Hazard online miał początkowo zostać zalegalizowany 1 stycznia 2021 r.

Dekker powiedział, że decyzja została podjęta po konsultacji z Ksa i innymi zainteresowanymi stronami.

Holandia powiadomiła już Komisję Europejską o elementach swoich przepisów dotyczących hazardu internetowego i czeka na zatwierdzenie.

Ustawodawstwo obejmuje wymagania dotyczące zapobiegania uzależnieniom, maksymalne limity kredytów ustalone przez graczy na każdym koncie, standardy techniczne i wymogi dotyczące przechowywania rekordów i sprawozdawczości.

Proponowane przez Holandię ramy ograniczą premie, podczas gdy reklamy, w tym wysyłanie materiałów promocyjnych bezpośrednio do graczy, będą ograniczone do godzin między 21:00 a 6:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.