Holandia publikuje warunki licencyjne dla gier online

Holandia

Holenderski organ regulacyjny ds. gier hazardowych, Kansspelautoriteit (KSA), opublikował projekt warunków niezbędnych do składania wniosków o licencję zgodnie z nową holenderską ustawą o grach zdalnych (KOA).

Wnioski mają być przyjmowane od 1 marca a licencje zaczną obowiązywać od 1 września.

KSA opublikowała wstępne wersje swoich zasad polityki KOA i zezwoleń. Ostateczne wersje zostaną opublikowane w połowie stycznia.

Wraz z zasadami polityki, KSA dostarczył harmonogram wyszczególniający systemy i wymagania techniczne, które wnioskodawcy muszą przygotować do inspekcji. Zapowiedziano, że potencjalni wnioskodawcy będą mogli wziąć udział w testach wykonalności do połowy stycznia.

Wnioskodawcy będą musieli wypełnić formularz na stronie KSA, wskazując, jakiego rodzaju gry chcą oferować. Będą musieli przedstawić zasady dotyczące szeregu kwestii, w tym polityki marketingowej, wyszczególniających środki zapobiegania agresywnej reklamie oraz polityki zapobiegania uzależnieniom. Wszystkie zlecone zadania muszą zostać ujawnione wraz z oceną ryzyka w zakresie polityki outsourcingu.

KSA powiedział, że licencje zostaną udzielone bez żadnych opóźnień, pod warunkiem, że operator nie oferował ostatnio gier online na rynku holenderskim i nie ma innych istotnych powodów, by odmówić wydania licencji. W celu ustalenia, czy wnioskodawca oferował gry w Holandii, KSA oświadczył, że zbada, czy oferował gry na stronach internetowych .nl w ciągu ostatnich 32 miesięcy.

Zbadane zostanie również, czy tekst lub reklamy na stronie internetowej były napisane w języku niderlandzkim i czy reklamy zostały umieszczone w holenderskich mediach lub zawierały słowa, obrazy lub pojęcia związane z Holandią.

Wydaje się, że nie ma jasnej granicy, ile uchybień spowoduje odrzucenie wniosku, ale większa liczba uchybień zwiększy prawdopodobieństwo odrzucenia wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *