Holandia publikuje wtórne przepisy dotyczące hazardu

Rząd oficjalnie opublikował dalsze regulacje w oficjalnych dziennikach tego kraju, w tym zakaz wykorzystywania drużyn sportowych w reklamach hazardowych.

Kolejne przepisy, które poprzedzają uruchomienie w Holandii regulowanego rynku gier hazardowych w kwietniu, obejmują zakaz wykorzystywania drużyn sportowych w reklamach oraz nowe zasady dotyczące premii.

Holandia zaproponowała już zakaz wykorzystywania indywidualnych sportowców w reklamach podczas wcześniejszych konsultacji i przedłożenia Komisji Europejskiej. Jednak ostateczne przepisy idą dalej i zakazują również korzystania z drużyn sportowych. Respondenci konsultacji rządowych zauważyli, że drużyny sportowe są wzorem do naśladowania zarówno dla młodych ludzi, jak i dla indywidualnych sportowców.

Sponsorowanie gier hazardowych w sporcie jest nadal dozwolone, ale zakłady będą zabronione w przypadku niektórych wydarzeń sportowych, w tym meczów piłki nożnej w holenderskiej trzeciej lidze lub niższej, poniżej 21 lat lub młodszych oraz w meczach towarzyskich spoza FIFA.

Rząd uznał, że operatorzy gier hazardowych wyrazili obawy, że przepisy mogą mieć wpływ na kanał dystrybucji, ale powiedział, że ważniejsza jest ochrona graczy. Przepisy ustalają również opłatę manipulacyjną za licencje na gry na 48 000 euro.

Zmiany w przepisach dotyczących bonusów w grach

Kolejna zmiana w przepisach polega na tym, że operatorzy będą teraz mogli oferować premie klientom, którzy nie wyrażą wprost zgody na ich otrzymywanie. Wciąż obowiązuje zakaz premii czasowych.

Zasady zawierają również szczegółowe informacje o tym, jak operatorzy muszą interweniować w przypadku graczy wykazujących oznaki problematycznego zachowania, określając różne standardy techniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *