Holandia reguluje hazard w Sieci

Nowy premier Holandii, Mark Rutte, który wygrał wybory we wrześniu, w umowie koalicyjnej zawarł zobowiązanie do wprowadzenia krajowych regulacji hazardu online.

-Dokonamy modernizacji naszej polityki wobec hazardu online. Hazard, zakłady sportowe i poker zostaną ściśle uregulowane. W ten sposób zapobiegniemy nielegalnej ofercie na rynku holenderskim. Przestrzeganie warunków licencyjnych będzie ściśle egzekwowane- wyjaśnia premier Rutte.

Według rządowych planów, operatorzy będą musieli płacić podatek w wysokości 29 procent od zysku. Tym samym będzie to jedna z najwyższych stawek w Europie, co nie wróży dobrze tamtejszym operatorom. Stracą również gracze, ponieważ z powodu wysokich podatków, operatorzy nie będą mogli zaoferować korzystnych ofert graczom. W czerwcu, Kansspelautoriteit, Duński Urząd Hazardowy ostrzegł firmy działające na tamtejszym rynku, żeby wstrzymały swoją działalność do momentu, aż rynek zostanie uregulowany. Firmy, które nie zastosują się do decyzji urzędu, zostaną wykluczone z procesu licencyjnego. Jak na razie do decyzji dostosowały się m.in. Unibet i Ladbrokes.

Partia obecnego premiera, liberalna VVD, od dłuższego czasu była zwolennikiem uregulowania holenderskiego rynku hazardowego i pokera. Na szczęście udało się jej uzyskać poparcie koalicjanta, labourzystów z PvdA. Umowa koalicyjna obejmuje również plan prywatyzacji państwowego Holland Casino, które zarządza 14 kasynami. Rocznie, firma przynosi 250 milionów euro przychodów. Działania rządu premiera Rutte wpisują się w plan Komisji Europejskiej, która niedawno przedstawiła plan regulacji europejskiego rynku hazardu online.

źródło: www.wolnypoker.org

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.