Holenderska KSA znajduje automaty bez legalizacji

Wiele automatów do gier w Holandii wciąż nie spełnia nowych wymogów prawnych, stwierdził po przeprowadzonych wyrywkowych kontrolach holenderski Urząd ds. Gier (KSA).

Od 1 kwietnia operatorzy automatów do gry zostali zobowiązani do rejestrowania danych o nadmiernej grze na automatach i ewentualnych ingerencjach, a od 1 października do rejestrowania częstotliwości odwiedzin graczy.

Aby zagwarantować zgodność z przepisami, KSA odwiedziła 20 salonów gier na automatach, które uznała za reprezentatywne dla szerszego rynku. Trwało to przez października i listopada, KSA uznała, że ​​operatorzy muszą zrobić znacznie więcej niż dotychczas.

Regulator stwierdził, że wysoka lub rosnąca częstotliwość grania jest wczesnym sygnałem ostrzegawczym uzależnienia od hazardu i podkreślił, że takie oznaki muszą być rejestrowane.

Personel może również zostać poproszony o interwencję zgodnie z „modelem interwencji etapowej”, który zaczyna się od rozmowy i może przejść aż do zarejestrowania gracza w „Centralnym Rejestrze Gier Wykluczających Gry Szansowe” (CRUKS).

Podczas gdy audyt KSA wykazał, że operatorzy inwestują w kontrolę dostępu dla CRUKS i ściśle przestrzegają tego prawnego obowiązku, ich inne obowiązki „nie zostały jeszcze wystarczająco wypełnione”. Jednak regulator stwierdził, że wiele salonów gier obecnie tworzy systemy do rejestrowania danych hazardowych.

„Dla KSA stało się jasne, że wiele salonów gier jest w trakcie tworzenia systemu rejestrowania danych o uzależnieniu od hazardu, który jest zgodny z nowym prawem. Wszystkie odwiedzone salony gier otrzymały indywidualną informację zwrotną od KSA.”

KSA przeprowadzi kolejny audyt w celu zapewnienia zgodności od kwietnia 2022 r. Niektóre z tych samych salonów będą ponownie odwiedzane i podejmowane są działania egzekucyjne w przypadku naruszeń.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.