Holenderska loteria narodowa podpisuje porozumienie ze związkiem piłkarskim

Holandia

Ostatnia aktualizacja: 16 października 2020

Nationale Loterij podpisało z Królewskim Holenderskim Związkiem Piłki Nożnej (KNVB) kodeks postępowania w zakresie odpowiedzialnej gry.

Umowa ma na celu zapewnienie uczciwych, przejrzystych i etycznych relacji między piłką nożną i zakładami sportowymi oraz jasne oświadczenie, że konsumenci, decydenci, kibice piłki nożnej i społeczeństwo obywatelskie muszą mieć zaufanie, że piłka nożna i zakłady sportowe są prowadzone uczciwie.

Ustanowiono trzy zasady: piłkarze i kibice muszą mieć możliwość polegania na sportowym charakterze gry; że konsumenci muszą mieć możliwość obstawiania zakładów w sposób bezpieczny i odpowiedzialny oraz że nie powinno być konfliktu interesów przy organizacji meczów i zakładów sportowych.

Porozumienie zbiega się z uruchomieniem odpowiedzialnej kampanii hazardowej Nederlandse Loterij „Zachowaj spokój, graj świadomie”.

Kampania, prowadzona przez firmę bukmacherską Toto, jest wynikiem współpracy z Nathanem Rutjesem, holenderskim piłkarzem amatorem i trenerem mentalnym.

Dyrektor naczelny Nederlandse Loterij, Niels Onkenhout, powiedział: Popularność piłki nożnej i rosnące zainteresowanie zakładami sportowymi to idealny czas, aby zawrzeć porozumienie w sprawie tego, co sprawia, że sport i zakłady sportowe są przyjemne, a także jak możemy to razem chronić. Nawet jeśli rynek gier losowych online otworzy się w Holandii i podaż wzrośnie, odpowiedzialna gra będzie wymagać wiele uwagi strukturalnej.

Dyrektor handlowy KNVB, Jean Paul Decossaux, powiedział: Podpisując kodeks postępowania, podejmujemy również naszą społeczną odpowiedzialność w tym temacie. Otwarcie rynku gier losowych online stwarza nowe możliwości dla świata piłki nożnej, ale musimy też uważnie obserwować ryzyko.

W międzyczasie w Holandii krajowy organ regulacyjny utworzył dział licencjonowania gier, który ma rozpatrywać wnioski o licencje, gdy w przyszłym roku zostanie otwarty nowy rynek regulowany w tym kraju.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL