Holenderski organ regulacyjny ukarał bet365 za naruszenie zasad dotyczących reklam hazardu

Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2023

Holenderski organ ds. gier hazardowych, ansspelautoriteit, (KSA) nałożył grzywnę na Hillside New Media Malta PLC (bet365) w łącznej wysokości 400 000 euro po tym, jak stwierdzono, że firma naruszyła zasady reklamy hazardu.

Zgodnie z zapowiedzią KSA, Hillside wyemitowało reklamę telewizyjną bezpośrednio po popularnym programie telewizyjnym Kassa. Było to naruszenie surowych zasad reklamowych regulatora, ponieważ KSA uznała, że reklama była skierowana do młodych dorosłych w przedziale wiekowym 18-24 lata. Jest to surowo zabronione na mocy holenderskiej ustawy o grach na odległość (KOA).

Wykroczenia miały miejsce w okresie od 26 października 2021 r. do 1 lutego 2022 r. To już trzeci przypadek, w którym operator licencjonowany w Holandii został ukarany grzywną za kierowanie reklam i promocji hazardu do młodych dorosłych.

Na początku tego roku KSA nałożyła grzywnę na JOI Gaming (jacks.nl) za wysyłanie e-maili promocyjnych do młodych dorosłych. W listopadzie 2022 r. Toto Online zostało również ukarane grzywną za wysyłanie e-maili z ofertami dla młodych dorosłych, które obejmowały bezpłatne bonusy.

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL