Holenderski regulator proponuje nowe zasady ochrony graczy

Kansspelautoriteit

Regulator Kansspelautoriteit (KSA) rozpoczął konsultacje w sprawie nowych zasad ochrony graczy, które będą oznaczać, że operatorzy będą musieli przeprowadzić niezależną analizę ryzyka we wszystkich grach a także zakaz bonusów czasowych.

Zasady muszą jasno określać czynniki ryzyka gry w oparciu o analizę naukową. Obejmuje to dostarczanie informacji o grze, takich jak wielkość jackpotów, stopy zwrotu dla gracza, zmienność, projekt wizualny i poziom dostępności. Zasady obejmują również zakaz wszelkiego rodzaju bonusów, które są ograniczone czasowo, takich jak „happy hours” lub bonusy reklamowane jako ważne tylko przez jeden dzień. Zakaz ma na celu ograniczenie impulsywnej zabawy.

Nowe środki obejmują również nowe zasady dotyczące przekazów marketingowych, które wyjaśniają, że reklama nie może sugerować korzyści finansowych ani wzrostu akceptacji społecznej lub szczęścia wynikających z hazardu.

Nie mogą sugerować, że hazard może być rozwiązaniem problemów finansowych, ani bagatelizować jego negatywnych konsekwencji, ani sugerować, że gracz może mieć jakikolwiek wpływ na wyniki gier losowych lub w jakikolwiek sposób poprawić ich wyniki. Należy również unikać kierowania reklam do młodych lub wrażliwych osób, zarówno bezpośrednio, jak i poprzez umieszczanie ich w programach, kanałach lub witrynach internetowych przeznaczonych dla młodszych odbiorców.

Ponieważ holenderski regulowany rynek gier hazardowych ma zostać uruchomiony w przyszłym roku, przepisy stanowią również, że licencjobiorcy nie mogą wykorzystywać swojego statusu licencji jako narzędzia reklamowego innego niż składanie neutralnego oświadczenia, że posiadacz licencji ma zezwolenie zgodnie z prawem.

Zainteresowane strony mają czas do 9 listopada na udzielenie odpowiedzi na konsultacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *