Holenderski regulator ukarał operatora grzywną

Holandia

Kansspelautoriteit (KSA) nałożył grzywnę na operatora wirtualnej gry na monety na licencji Curacao za kierowanie nielegalnych gier do holenderskich klientów.

Krajowy organ regulacyjny ds. gier hazardowych, Kansspelautoriteit (KSA), nałożył grzywnę w wysokości 500 000 EUR na licencjonowanego przez Curacao operatora gier hazardowych Virtual Coin Gaming za oferowanie nielegalnych gier holenderskim graczom.

Organ regulacyjny stwierdził, że operator oferował gry oparte na FIFA Ultimate Team, grze karcianej z serii gier wideo FIFA firmy EA Sports. Gra jest zakazana w Holandii.

Stwierdzono, że Virtual Coin Gaming oferowało gry za pośrednictwem stron internetowych www.futgalaxy.nl i nl.futgamer.com, w tym także nieletnim. KSA nałożyła również grzywnę w wysokości 100 000 euro na osobę związaną z nielegalnym operatorem.

Stwierdzono, że było to oczywiste, że był to przypadek nielicencjonowanego operatora skierowanego specjalnie do holenderskich konsumentów, na co wskazuje użycie języka niderlandzkiego, rozszerzenie domeny dot.nl i użycie holenderskiego systemu płatności iDEAL.

KSA stwierdziło, że ustawa o grach losowych stanowi, że hazard online może być oferowany w Holandii tylko z licencją, o którą nie można jeszcze się ubiegać.

Po kilku opóźnieniach oczekuje się, że nowa holenderska ustawa dotycząca zdalnego hazardu wejdzie w życie 1 marca, a rynek ruszy 1 września.

KSA opublikowała szczegółowe informacje na temat swoich standardów inspekcji dla potencjalnych licencjobiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *