Holenderski regulator utworzy dział licencjonowania e-hazardu

Holandia

Holenderski Urząd ds. Hazardu (KSA) utworzy nowy tymczasowy dział licencjonowania, aby poradzić sobie z napływem aplikacji, gdy Holandia w przyszłym roku uruchomi regulowany rynek gier hazardowych online.

Jego przewodniczący, René Jansen, powiedział uczestnikom konferencji Gaming in Holland, że w dziale będą pracować głównie obecni pracownicy, ale organ regulacyjny zatrudni i przeszkoli dodatkowe osoby, aby zapewnić sobie zasoby do obsługi dużej liczby wniosków.

Data rozpoczęcia licencjonowania w nowym systemie została niedawno przesunięta z 1 stycznia na 1 marca 2021 r. Rynek ma teraz zostać uruchomiony 1 września.

Jansen powtórzył ostrzeżenie, które wypowiedział w wywiadzie dla Focus Gaming News na początku tego roku, że organ regulacyjny dokona przeglądu postępowania operatorów w okresie przed wprowadzeniem regulacji jako centralnej części zatwierdzania licencji.

Przyjrzymy się działaniom wnioskodawcy przez okres dwóch lat i ośmiu miesięcy przed datą złożenia wniosku. Okres przeglądu wynoszący dwa lata i osiem miesięcy odzwierciedla opóźnienie poniesione w stosunku do daty, w której ustawa miała wcześniej wejść w życie – powiedział René Jansen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *