„Bookie” czyli „Bukmacher” – nowy serial telewizyjny

Ciekawostki
Wiktor Czerwiński 12/01/2024

Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2024

Bookie to ośmioodcinkowy serialu komediowy stworzony dla amerykańskiej platformy Max (w Polsce to HBO Max), którego premiera odbyła się 30 listopada 2023 roku. Twórcami są Nicki Bakay oraz Chuck Lorre. Ten drugi znany jest z takich seriali jak „Teoria wielkiego podrywu” czy „Dwóch i pół”. Producent zapowiedział już powstanie drugiego sezonu.

To czarna komedia, której fabuła skupia się wokół losów Danny’ego (Sebastian Maniscalco), bukmachera z Los Angeles, oraz jego eklektycznej grupy klientów. Jego dochodowy interes staje się zagrożony w związku z potencjalną legalizacją zakładów bukmacherskich. Danny, wraz ze swoim lojalnym przyjacielem, byłym zawodnikiem NFL Rayem (Omar J. Dorsey), siostrą Lorraine (Vanessa Ferlito) i nawróconym dilerem narkotyków Hectorem (Jorge García), musi stawić czoła coraz bardziej niestabilnym klientom.

Aby uregulować rosnące długi i utrzymać swoje przedsiębiorstwo, Danny decyduje się na ryzykowne posunięcia. Film przedstawia nieprzewidywalny świat zakładów bukmacherskich, pełen humoru, napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

W obsadzie są także Andrea Anders, i Maxim Swinton. Gościnną rolę ma także Charlie Sheen, który po raz pierwszy współpracuje z Chuckiem Lorrem od głośnego odejścia z „Dwóch i pół”. Panowie zakopali topór wojenny.

Powstanie drugi sezon

W przeciwieństwie do innych programów na platformach streamingowych, które często miesiącami pozostają w zawieszeniu, czekając na zamówienie odnowienia, sezon 2 „Bookie” został oficjalnie ogłoszony już w styczniu 2024 r., zaledwie dwa tygodnie po zakończeniu pierwszego sezonu. To wotum zaufania ze strony HBO to dobry znak dla dalszej przyszłości serialu i przedłuża trwającą dziesięciolecia dobrą passę producenta Chucka Lorre’a. Pierwszy sezon był tak krótki, że decyzja HBO o tak szybkim przedłużeniu może być również oznaką, że HBO chce, aby zainteresowanie nowym serialem pozostało wysokie, nawet gdy na antenę powróci mnóstwo innych seriali.

Oparty na fenomenalnej kreacji komika stand-upowego Sebastiana Maniscalco w roli głównej, „Bookie” to właśnie ten rodzaj krótkiego serialu komediowego, z którego słynie HBO.

Amy Gravitt, wiceprezes wykonawczy HBO Programming, szefowa seriali komediowych HBO i Max, powiedziała:

„Współpraca między Chuckiem i Sebastianem okazała się zwycięska i nie możemy się doczekać kontynuacji tej historii z niezwykle utalentowaną obsadą i ekipą .”

Channing Dungey, prezes Warner Bros. Television Group dodał:

„Nie ma wątpliwości, że bukmacher Chuck i Nick’s Bookie odnieśli duże sukcesy w tym sezonie, zabierając nas w zabawną podróż w głąb nielegalnego hazardu sportowego, z udziałem obsady prowadzonej przez inny dynamiczny duet: Sebastian Maniscalco i Omar J. Dorsey. Nie mogę się doczekać kolejnych ich wybryków w sezonie 2. Gratulacje dla całej obsady i ekipy oraz podziękowania dla naszych partnerów z Max.”

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL