Huuuge zamierza pozyskać 150 mln dolarów z polskiej oferty publicznej

Huuuge, twórca i wydawca gier free-to-play, potwierdził plany debiutu na warszawskiej giełdzie. Firma zamierza zebrać 150 mln USD poprzez notowanie swoich akcji na głównym rynku giełdy. Akcje będą dostępne dla inwestorów detalicznych i instytucjonalnych w Polsce oraz dla niektórych inwestorów międzynarodowych.

Zebrane środki przeznaczy na finansowanie inicjatyw rozwojowych, w tym przejęć. Deweloper po raz pierwszy ogłosił swój plan wejścia na giełdę we wrześniu.

Firma dąży do uzyskania około 25 procent akcji w wolnym obrocie, aby zapewnić sobie wystarczającą płynność na rynku wtórnym i spełnić wymogi dopuszczenia do obrotu.

Dyrektor naczelny Anton Gauffin powiedział:

„Wraz z rozwojem naszej sieci Huuuge Network i dalszym rozwijaniem naszego zdywersyfikowanego portfolio gier, widzimy ogromną możliwość wykorzystania komponentów napędzających sukces naszych kluczowych franczyz, osiągając znaczną przewagę skali w naszych grach i czerpiąc korzyści z efekty sieciowe modelu biznesowego Huuuge.”

Oznacza to, że nadal budujemy i rozwijamy naszą bezpłatną ofertę gier mobilnych, jednocześnie dążąc do dalszego wzrostu i skalowania dzięki naszej strategii zakupów; publikowanie i pozyskiwanie komplementarnych produktów i biznesów.

Pierwsza oferta publiczna, którą dzisiaj ogłosiliśmy, jest kamieniem milowym dla firmy, która przekształca Huuuge i wspiera naszą strategię, dając nam dodatkowe zasoby i gotowość do dalszego wdrażania.

Huuuge odnotował wzrost skonsolidowanych przychodów o 30 procent rok do roku do 243,5 mln USD w okresie dziewięciu miesięcy do 30 września 2020 r.

W zeszłym miesiącu Totalizator Sportowy, państwowy operator gier komputerowych, nawiązał współpracę z amerykańskim funduszem venture capital ffVC, aby uruchomić fundusz, który będzie inwestował w start-upy z branży gier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *