147 automatów zabezpieczonych w I kwartale

Automaty
Adam Brzozowski 26/04/2023

Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2024

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli w pierwszym kwartale bieżącego roku łącznie 147 szt. nielegalnych automatów.

Najwięcej nielegalnych automatów zatrzymano nie na terenie Katowic, lecz Bytomia, Sosnowca i Żor.

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zabezpieczyli w pierwszym kwartale br. łącznie 147 szt. nielegalnych automatów do gier. Kontrole przeprowadzono w 36 lokalizacjach na terenie województwa śląskiego. Najwięcej nielegalnych automatów do gier funkcjonariusze zatrzymali na terenie Bytomia (19 szt.), Sosnowca (19 szt. ) i Żor (15 szt. ).

Nielegalne gry hazardowe organizowane są w ukrytych pomieszczeniach za zasłoniętymi oknami, monitorowanych za pomocą kamer zawieszonych nad wejściem i strzeżonych przez obsługę. Aby wejściem do takiego pomieszczenia trzeba najpierw zdobyć zaufanie obsługi.

Nielegalny hazard to nie tylko straty dla Skarbu Państwa, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie społeczne. Uzależnienie od hazardu powoduje wiele problemów osobistych, uszczerbek na zdrowiu psychicznym (depresje), współuzależnienie bliskich, zadłużenie, bankructwo, utratę dochodów. Koszty społeczne i ekonomiczne tego uzależnienia ponoszą nie tylko rodziny hazardzistów, ale całe społeczeństwo.

źródło/zdjęcia:Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prok

08/05/2023

Nic nie dostałem , to jakaś ściema z tymi swierzymi wyrokami Futury

Prokurator

06/05/2023

Prok dostałeś jakieś wyroki

Li

28/04/2023

Coś innego wstawiają? Byłem u nich ze 2 lata temu to była beznadzieja.

Prok

28/04/2023

Teraz w ich salonach Novomatic, Black - Ważdan, Promatic, Apollo, Mercury

Li

27/04/2023

Państwowe automaty nie uzależniają bo na tym badziewiu nikt nie gra.

Prok

26/04/2023

Oczywiście że straszne spustoszenia sieją automaty, dlatego totalizator wstawia do sklepów alkoholowych i innych sklepów aby ludzie mieli lepszy dostęp. KUR.. obłudne w tym rządzie a jeszcze głupsze w KASie, każą im tak powtarzać to powtarzają. Automaty państwowe nie uzależniają wręcz wprowadzają rodziny w euforię, zadowolenie i lepszy byt w domu. Kiedy skończy się ten tani teatr w postaci teraźniejszego rządu
E-PLAY.PL