Wzrastają podatki hazardowe w Illinois – nawet 40%

USA
Wiktor Czerwiński 11/06/2024

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024

Gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker podpisał plan wydatków stanu na nadchodzący rok, który uwzględnia zmiany w stanowej stawce podatku od zakładów sportowych.

Na początku tego miesiąca ustawa HB 4951 została przyjęta przez Izbę Reprezentantów i Senat, po dodaniu jednej kluczowej poprawki z pierwotnej propozycji. Dochody brutto z zakładów sportowych (AGR) z urządzeń mobilnych i detalicznych będą opodatkowane według stawek progresywnych jako odrębne podmioty.

Od 1 lipca bukmacherzy będą opodatkowani według ruchomej skali, zależnej od ich skorygowanego dochodu brutto:

  • 20% do pierwszych 30 milionów dolarów
  • 25% dla następnych 20 milionów dolarów
  • 30% dla przychodów pomiędzy 50 a 100 mln dolarów
  • 35% dla przychodów od 100 do 2000 mln dolarów
  • 40% dla przychodów powyżej powyżej 200 mln dolarów.

40 % stawka podatkowa to prawie trzykrotnie więcej niż poprzednia stawka ryczałtowa wynosząca 15%. Najwyższy pułap podatkowy stanu Illinois jest drugą co do wielkości stawką nałożoną na bukmacherów, po stawce obowiązującej w Nowym Jorku wynoszącej 51%.

Ustawa została przyjęta pomimo sprzeciwu Sports Betting Alliance, który reprezentuje operatorów komórkowych FanDuel, DraftKings, BetMGM i Fanatics Sportsbook. SBA nazwało zmianę podatku od zakładów sportowych w Illinois „niezwykle rozczarowującą decyzją, która wyrządzi realne szkody”.

W oświadczeniu zasugerowano również, że w rezultacie członkowie SBA mogą zostać zmuszeni do ponownego przemyślenia swojej działalności w Illinois, a być może nawet do całkowitego wycofania się ze stanu.

Gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker

Gubernator Pritzker nie jest zaniepokojony groźbami odejścia ze strony gigantów bukmacherskich. Powiedział, że to po prostu kwestia tego, że najbardziej dochodowi bukmacherzy płacą „należną im część”.

„Nie opuszczają Nowego Jorku i nie opuszczają innych stanów” – powiedział dla ABC7 News. „Widzisz, że jesteśmy trzecim co do wielkości rynkiem zakładów sportowych dla firm zajmujących się zakładami sportowymi i mieliśmy znacznie niższą stawkę podatku niż na wielu największych z tych rynków”.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL