Illinois: restrykcje dla działających kasyn, zgoda na budowę nowych

Od środy, w dwóch powiatach Illinois: Will i Kankakee, wprowadzone zostaną zaostrzone regulacje dotyczące działalności restauracji, barów i kasyn. Powód to gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w tych regionach.

W ostatnich trzech dniach odnotowano 8-procentowy współczynnik pozytywnych testów na koronawirusa. Od środy, przez kolejne 14 dni, w lokalnych barach i restauracjach jedzenie będzie serwowane tylko na zewnątrz i tylko do godziny 11 w nocy.

W kasynach jednorazowo nie będzie mogło przebywać więcej niż 25 procent maksymalnej liczby osób. Restrykcje zostaną zniesione jeśli współczynnik pozytywnych testów na koronawirusa spadnie poniżej poziomu 6,5 procent.

 

Stanowy Departament ds. Gier Losowych Illinois wydał zgodę na budowę i działalność kasyna na terenie torów wyścigów konnych Hawthorne Race Course w Cicero na zachodnich przedmieściach Chicago. Zakończenie realizacji inwestycji ma nastąpić pod koniec 2021 roku. 18 procent dochodów kasyna trafiać ma rozwój sportów konnych.

Powstały w 1891 roku Hawthorne Race Course jest pierwszym torem wyścigów konnych w Illinois, któremu wydano pozwolenie na budowę kasyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *