Indiańskie kasyna – nowe bizony?

Kasyna
Bartosz 29/01/2014

Ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2014

Seminole z Florydy należą do pionierów indiańskiego przemysłu kasynowego – w 1981 roku, powołując się na wynikającą z prawa federalnego suwerenność plemion względem władz stanowych – uzyskali w sądzie potwierdzenie prawa do posiadania salonu bingo, a dzisiaj mają już siedem kasyn.

Decyzja o wejściu w biznes rozrywkowy, a wcześniej także hazardowy, nie była jednak łatwa. Istniały obawy związane z koniecznością zatrudnienia wykwalifikowanych osób na ważnych stanowiskach menedżerskich, które z konieczności musiały być nie-Seminolami (plemię liczy zaledwie 3,5 tysiąca osób), zaciągania kredytów i konieczności współpracy z zewnętrznymi firmami specjalizującymi się w biznesie hazardowym. Jednak ponad miliardowe zyski rocznie pozwoliły Seminolom znacznie podwyższyć standard życia wszystkich członków społeczności, która jeszcze w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku cierpiała biedę.

Plemię przejęło od Biura do spraw Indian odpowiedzialność za swoją opiekę zdrowotną, rozbudowuje przychodnie, stawia nowe szkoły, zapewnia uczniom stypendia, opiekę dla starszych. Wpływy z Hard Rock Cafe i hazardu wykorzystano m.in. także do budowy plemiennego muzeum i rozwinięcia programu rewitalizacji języka.

Czytaj całość na: dziennik.com

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL