Inspiracja do kontroli rynkowej – ciąg dalszy

Najczęściej czytane
Bartosz 13/06/2014

Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2014

Przedstawiamy Państwu kolejne materiały pokazujące mechanizm działania osób związanych z branżą hazardową zmierzający do eliminowania konkurencji w postaci automatów do gier eksploatowanych na rynku polskim.

Przedstawione materiały jasno wskazują kto jest inspiratorem kontroli w punktach gier oraz wskazują, że skala tego zjawiska jest ogólnopolska.

Mechanizm działania osób związanych ze Stowarzyszeniem Menedżerów Firm Działających w Zakresie Gier Losowych zaczyna się od zebrania materiałów. Materiały w postaci adresów, opisu oraz często dokumentacji fotograficznej są kompletowane najprawdopodobniej przez pracowników spółek powiązanych ze Stowarzyszeniem.

Wskazuje na to rozległość zbieranego materiału oraz zasięg terytorialny, który obejmują donosy. Zebrany materiał trafia do Departamentu Kontroli Celno-Akcyzowej i Kontroli Gier Ministerstwa Finansów wraz z odpowiednim pismem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Następnie akcję koordynuje Referat Kontroli Gier Hazardowych Izby Celnej w Szczecinie rozsyłając polecenie wszczęcia kontroli w punktach wskazanych przez Stowarzyszenie do Izb Celnych w całym kraju wg. właściwości miejscowej.

PISMO Z REFERATU KONTROLI GIER HAZARDOWYCH IZBY CELNEJ W SZCZECINIE

Dalej tabelka trafia do Naczelników Urzędów Celnych i funkcjonariusze idą w teren jak po sznurku. Po zakończonych kontrolach tabelka jest uzupełniana stosownymi danymi i odsyłana z powrotem do Szczecina.

PISMO WYDZIAŁU KONTROLI IZBY CELNEJ W BIAŁEJ PODLASKIEJ

UZUPEŁNIONA TABELKA POKONTROLNA REFERATU KONTROLI

Jak więc widzimy największą pracę związaną z wyszukaniem, opisaniem, stworzeniem dokumentacji wykonują tutaj pracownicy/współpracownicy Stowarzyszenia Menedżerów Firm Działających w Zakresie Gier Losowych lub spółek powiązanych z osobami sprawującymi władzę we wzmiankowanym Stowarzyszeniu.

Pojawia się zatem pytanie czy zgodne z prawem jest wyręczanie funkcjonariuszy publicznych w ich obowiązkach przez pracowników prywatnej firmy (jak się możemy domyślać za wynagrodzeniem)?

Czy pracownicy prywatnych spółek nie popełniają przestępstwa szpiegując na masową skalę, nachodząc i dokumentując działalność w punktach gier ?

Czy nie jest to przypadkiem przestępstwo polegające na uprawianiu „nieuczciwej konkurencji rynkowej”?

Wkrótce przedstawimy Państwu kolejne materiały dotyczące tej sprawy, śledztwo przeprowadzane przez naszą Redakcję w toku.

C.D.N.

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czerwony

13/06/2014

Czyżby Afera Hazardowa 2 ? A kto był inspiratorem pierwszej? Jak to mówią "tylko pytam" bo wnioski powoli wyciągam sam.

Manolo

16/06/2014

Panowie trzymajmy kciuki, pojawiła się nadzieja że ten mafijny klan się rozleci.

d6

16/06/2014

A tak apropo taśm :) Niema ktoś jakiś z bebenkiem bo widze że "wprost" zbiera wszystko

G-SHOCK

15/06/2014

Wiec każdy kto zna punkt w.w. firmy nasyła psy niech poczują na swojej skórze.

dd69

14/06/2014

do radek Pewnie znowu szykuje się grubsza akcja i podejrzewam że najbardziej dostaną po du.ie małe firemki które są za krótko na rynku by się wybronić.

radek

14/06/2014

Czy zauważyliscie na punktach milicjantów spisujacych urzadzenie? Ktos wie o co chodzi?

operator z Mazowsza

14/06/2014

Jeszcze jedno pytanie z serii "tylko pytam" Czy choć w jednym przypadku na liście znalazł się punkt z MT?

Gniewnych

13/06/2014

To co się dzieje Panowii to jest po prostu frajerstwo tego cwela Bębna i jego psów gończych ! Należałoby zjednoczyć siły i wyje........... ich w kosmos za takie rzeczy to się w pale nie mieści. A co na to prokuratura?

D...

13/06/2014

Czy ja dobrze kojarzę, że za całą tą hecą stoi firma, która jako jedyna w kraju miała decyzję wydaną przez MF, że ich AoNW działają sprzecznie z ustawą, a mimo tego takie maszyny dalej eksploatowali w całym kraju? Bo to by wszystko tłumaczyło: u nich skazanie za 107 kks byłoby oczywiste, więc dla ratowania własnej d... Dla jasności: nie zamierzam nikogo bronić, tylko próbuję zrozumieć. A tak na marginesie: sami sobie jesteśmy winni! Zamiast się zjednoczyć w walce z resortem, wspierać się, pomagać itp., gryziemy się między sobą do tego stopnia, że nawet nie zauważyliśmy kreta, który ryje tunele pod nami... Żałośni jesteśmy :-/

Lech

13/06/2014

Czy to prawda,ze się spalił salon gier ZPR w Lublinie ? Tylko pytam...

Lech

13/06/2014

Czy to prawda,ze się spalił salon gier w Lublinie ? Tylko pytam...

JAK

18/06/2014

A na generała nie ma jakiejś tasiemki?
E-PLAY.PL