Ostatnia aktualizacja: 14 kwietnia 2015
Brytyjski rząd przygotowuje się do zmiany dotychczasowego podejścia legislacyjnego oraz prawnego do rynku opcji binarnych. Do tej pory traktowane były bowiem jako forma hazardu i podlegały pod Komisję Gier i Zakładów.
Od teraz mają natomiast stać się jednym z instrumentów inwestycyjnych, co wiąże się z automatycznym transferem pod ramiona Financial Conduct Authority (FCA).
Unia Europejska zmienia sposób patrzenia na opcje?
Krok, na który zdecydować chce się Wielka Brytania obrazuje szerszy trend, który wkrótce powinien owładnąć całą Europę. UE chce bowiem ponownie zdefiniować status prawny OB. Objęcie opcji binarnych tymi samymi regulacjami prawnymi co wirtualne kasyna, platformy pokerowe, czy też serwisy zakładów sportowych rodziło sporo miejsca do nadużyć, nie pozwalało na właściwą ochronę inwestorów i budziło wśród odbiorców niewłaściwe spojrzenie na OB – w powszechnej świadomości nadal jest to gra zbliżona do rzutu monetą, a nie pełnoprawny instrument inwestycyjny.
Wielka Brytania zwracając uwagę na zdecydowany wzrost popularności rynku opcji binarnych oraz obawiając się o ochronę konsumenta postanowiła odciążyć Komisję Gier i Zakładów z prowadzenia nadzoru nad podmiotami i brokerami związanymi z OB. FCA z całą pewnością lepiej wywiąże się z tej roli.
Czytaj całość na: comparic.pl
"Rynek automatów powinien zostać uwolniony. Legalne kasyna czują się pewnie i golą graczy bezlitośnie i bezkarnie. Gdyby była konkurencja to by im "rurka zmiękła" bo bali by się stracić klienta."
"Rozumiem że chodzi o salon Totalizatora? Nie piszecie że to nielegalny salon."
"U nas też są w nielicznych barach i sklepach , ale nie każdy chce wstawiać, ale ci co się nie bali i boją mają przynajmniej większą ilość klientów"
"Czemu tam nie mozna grac mieszkam w stanach tutaj automaty sa na stacjach w niektorych sklepach.nie mowiac juz o kasynach?"
"Zupełnie nieprzydatna rada. Jak strona nie działa to nic nie zrobisz. Awarie sa częste. teraz np. od kilku godzin nie działają wpłaty"