Irlandia wdraża tymczasową ustawę o grach hazardowych

hazard

Weszła w życie tymczasowa ustawa o grach hazardowych i loteriach, unowocześniająca promocję gier i ujednolicająca minimalny wiek 18 lat dla wszystkich produktów hazardowych. Ustawa przejściowa została wprowadzona przed bardziej kompleksową zmianą przepisów dotyczących gier hazardowych planowaną na przyszły rok.

Minister stanu odpowiedzialny za przepisy dotyczące hazardu, James Browne, powiedział: Ustawa ta unowocześnia ustawę o grach i loteriach z 1956 r. i pomoże w lepszej promocji lokalnych gier i loterii. Działania te, prowadzone głównie w celach charytatywnych i filantropijnych, są siłą napędową naszych klubów sportowych i organizacji społecznych w całym kraju.

Nowa ustawa określa minimalną granicę wieku na 18 lat dla wszystkich form hazardu, w tym dla zakładów Tote, które wcześniej nie miały limitu wieku.

Ma również na celu usprawnienie i unowocześnienie procesu składania wniosków o pozwolenia na gry i loterie oraz licencje na prowadzenie lokalnych gier i loterii na małą skalę. Dodaje również więcej przepisów dotyczących ochrony konsumentów do promocji produktów związanych z grami hazardowymi.

Ustawa aktualizuje również limity stawek i wygranych na automatach do gier oraz zawiera zapis umożliwiający ministrowi zmianę tych kwot w drodze rozporządzenia. Przekazuje również więcej dochodów z loterii na cele charytatywne.

Minister powiedział, że zmiany nie będą miały wpływu na losowanie na koniec roku. Zezwolenia i licencje wydane już na podstawie ustawy z 1956 r. zachowują ważność do następnego terminu ich przedłużenia.

Szacuje się, że irlandzka branża hazardowa jest warta 10 miliardów euro rocznie. Oczekuje się, że w przyszłym roku kraj będzie kontynuował głębsze reformy przepisów dotyczących gier hazardowych, w tym utworzenie nowego regulatora gier hazardowych, który przejmie niektóre funkcje obecnie pełnione przez władze lokalne i urzędników skarbowych. Regulator utworzy nowy fundusz socjalny i będzie nim zarządzać w celu wspierania badań, informowania i leczenia szkód związanych z hazardem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *