Ivan Toney zawieszony na 8 miesięcy za powiązania z bukmacherką

Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2023

Ivan Toney otrzymał ośmiomiesięczny zakaz gry w piłkę nożną i aktywności z nią związanych. Piłkarz został uznany winnym przestępstw związanych z zakładami bukmacherskimi.

Napastnik Brentford i Anglii został oskarżony w listopadzie ubiegłego roku o 232 naruszenia przepisów dotyczących zakładów. Miesiąc później został oskarżony przez Football Association o dodatkowe 30 naruszeń. Sprawa Toneya sięga 2017 roku, kiedy był on wypożyczony z Newcastle United do Scunthorpe.

W oświadczeniu FA czytamy:

„Ivan Toney został zawieszony we wszystkich działaniach związanych z piłką nożną ze skutkiem natychmiastowym na osiem miesięcy. Piłkarz został ukarany grzywną w wysokości 50 000 funtów i ostrzeżony co do jego przyszłego postępowania w związku z naruszeniem zasad zakładów FA. Napastnik Brentford FC został oskarżony o 262 naruszenia zasady E8 FA w okresie od 25 lutego 2017 r. do 23 stycznia 2021 r. FA następnie wycofała 30 z tych naruszeń, a on przyznał się do pozostałych 232”

„Sankcje zostały następnie nałożone przez niezależną Komisję Regulacyjną po osobistym przesłuchaniu. Toney może powrócić do treningów tylko ze swoim klubem na ostatnie cztery miesiące zawieszenia, począwszy od 17 września 2023 roku. Pisemne uzasadnienie tych sankcji przez niezależną Komisję Regulacyjną zostanie opublikowane w odpowiednim czasie, a FA poczeka na ich przegląd przed dalszymi komentarzami”.

Ivan Toney nie będzie mógł grać do 17 stycznia 2024 roku. Może jednak trenować z Brentford od 17 września.

Oświadczenie Toneya

Piłkarz Brentford wystosował na Twitterze oświadczenie, w którym potwierdził, że jest zawiedziony zawieszeniem przez najbliższe osiem miesięcy. Podkreślił także, że jest to jego jedyny i ostateczny komentarz w tej sprawie. W tym momencie chce skupić się na powrocie do gry w następnym sezonie.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL