Jak często kasyna są kontrolowane przez Sanepid

Ile razy od początku pandemii Główny Inspektorat Sanitarny epidemii kontrolował kasyna? Nie wygląda to najlepiej. – Szkoły zamknięte. Restauracje zamknięte. Galerie zamknięte. A kasyna? Kasyna otwarte. To świadoma decyzja czy wynik waszych już powszechnie znanych kompetencji? – pytał w połowie listopada Bartosz Arłukowicz na Twitterze.

Kasyna to potężne pieniądze. Jak przypomina WP.pl, kasyna zostały zamknięte w zeszłym roku od marca do maja. Później działały aż do 28 grudnia i niewiele brakowało, aby były czynne do 17 stycznia. Dopiero po burzy jaka przetoczyła się przez media, zdecydowano o ich zamknięciu. Od 12 lutego znowu działają.

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, ile razy, od początku pandemii, kontrolował przestrzeganie przepisów przeciwepidemicznych w kasynach. Tłumaczy, że nie prowadzi takiej statystyki, bo większość kasyn znajduje się w hotelach, a te są kontrolowane – informuje Wirtualna Polska. W nieoficjalnych rozmowach, pracownicy GIS przyznają, że urzędnicy sanepidu pojawiają się w kasynach rzadko albo wcale.

Informatorzy WP.pl zapoznali się z odpowiedzą przesłaną przez GIS i uważają ją za “pokrętną”. Co na to branża? Krzysztof Barszcz, rzecznik Casinos Poland w rozmowie z portalem argumentuje, że kasyna w Polsce odprowadzają jeden z najwyższych podatków od gier w Europie w wysokości 50 procent i nie zostały ujęte w żadnej tarczy pomocowej. W 2020 roku odprowadziły 319 mln zł podatku. Tak wygląda siła przekonywania władzy.

Źródło WP.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *