Jak oszczędzić dzięki Revolut

Revolut, czyli konto wielowalutowe z kartą, wykorzystywane przede wszystkim do płatności walutowych, cieszy się w Polsce sporą popularnością. Jednak oprócz oczywistych sposobów wykorzystania tego konta są także sposoby nieoczywiste, ale przynoszące konkretne oszczędności. Jednak z ich stosowania Revolut nie jest zadowolony.

Doskonałą recenzję fintechowego jednorożca przygotował Michał Kisiel. Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć, jak można standardowo wykorzystać Revolut i oszczędzić na transakcjach walutowych, zachęcam do zapoznania się ze świetnym tekstem Michała pt. „ Revolut – wielowalutowe konto i karta dla podróżników (Recenzja Bankier.pl) ”. W tym tekście skupimy się natomiast na nieoczywistych sposobach wykorzystania konta, które także mogą nam przynieść spore korzyści.

Darmowa wypłata gotówki z karty kredytowej

Karty kredytowe to produkt, dzięki któremu możemy uzyskać darmowy kredyt sięgający nawet 50, a czasem i więcej dni. Banki jednak bardzo dbają o to, aby ten darmowy kredyt powstawał tylko w ramach transakcji bezgotówkowych, czyli aby były to pieniądze, które nie trafiają do kieszeni klienta. W tym celu wszelkie transakcje gotówkowe (czyli wypłaty z bankomatów) oraz quasi-gotówkowe (czyli np. wpłaty w zakładach bukmacherskich, na konto kasyna, kupno waluty, transakcje u brokerów ubezpieczeniowych) podlegają prowizjom, które sięgają kilku procent wartości transakcji.

Dodatkowo, dla takich pieniędzy przeważnie (choć to zależy od banku) nie ma zastosowania okres bez odsetkowy. Czyli oprocentowanie kredytu jest naliczane już od daty transakcji. To sprawia, że transakcje gotówkowe i pokrewne są dość drogie i sięgamy po nie bardzo rzadko, raczej w chwilach desperacji, kiedy nie mamy już innych sposobów na szybkie zdobycie gotówki.

Okazuje się, że dzięki Revolut można w niektórych bankach obejść ten pilnie strzeżony bastion kartowych transakcji gotówkowych. Są bowiem takie banki, które prowizji za doładowanie konta w Revolut za pomocą karty kredytowej nie naliczają. Z informacji, które posiadam, wynika, że jest to możliwe za pomocą np. karty kredytowej TurboKARTA wydawanej przez Santander Consumer Bank…..

Zródło: bankier.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.