Jak technologie zmieniają świat iGamingu?

W Polsce jest blisko 16 milionów graczy, którzy napędzają rynek szacowany na 2,3 mld PLN. Rozwój technologii to główny motor napędzający branżę. Kolejne innowacje mają na celu zarówno wzmocnienie wrażeń z gry, jak i poprawy bezpieczeństwa graczy. Jakie technologie najbardziej wpłyną na sektor w 2021 roku?
Po pierwsze: wirtualna rzeczywistość
Wirtualna rzeczywistość stanowi rewolucję szczególnie dla branży gier losowych online. Według analiz liczba użytkowników technologii VR do 2023 roku wzrośnie aż do 2,4 miliarda osób. Badania pokazują, że w 2021 roku iGaming w ramach VR wygeneruje prawie 250 miliardów dolarów przychodów. Obecnie w iGamingu częściej wykorzystywana jest technologia poszerzonej rzeczywistości (ang. Augumented Reality), do korzystania z której potrzebujemy jedynie telefonu komórkowego.
Widać, że VR to przyszłość rozrywki. Już dziś najwięksi gracze wykorzystują ją przy okazji gier karcianych, aby móc zaoferować graczom wrażenia praktycznie identyczne z tymi, jakie mają w prawdziwych kasynach.
– zauważa Tomasz Mogiła, Country Manager w firmie w Playtech.
Po drugie: szybkość 5G
Długo wyczekiwana technologia 5G to przede wszystkim rewolucja w zakresie szybkości dostępu do Internetu. Pozwoli ona przenieść rozgrywki na wyższy poziom pod względem użyteczności. Jakie przyniesie korzyści dla graczy?
Po trzecie: Big data i sztuczna inteligencja
Dzięki sztucznej inteligencji i narzędziom uczenia maszynowego możliwe jest niezwykle szybkie gromadzenie i przetwarzanie danych. Wszystkie procesy odbywają się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu gracz od razu odczuwa szereg korzyści wpływających na komfort rozgrywki. W iGamingu algorytmy analizujące ruchy gracza, poznają jego upodobania, dzięki czemu dopasowują poziom
i elementy rozgrywki do jego preferencjami. Wszystko po to, aby utrzymać emocje, pozytywne napięcie i tzw. flow gry.
Skala rozwoju i wdrożeń Big data oraz sztucznej inteligencji osiągnęła poziom, przy którym zacznie odgrywać przełomową rolę w przemyśle gamingowym – mówi Tomasz Mogiła z Playtech.
Po czwarte i najważniejsze: Bezpieczeństwo
Nowe technologie mają nie tylko zwiększyć wrażenia płynące z gier, ale przede wszystkim bezpieczeństwo graczy. Przykładem może być wykorzystanie sztucznej inteligencji w grach, w których dochodzi do transakcji pieniężnych – zwłaszcza grach losowych. W tym przypadku sztuczna inteligencja wykorzystywana jest do wykrywania pierwszych oznak potencjalnych problemów. Specjalnie skonstruowane systemy mają na celu gromadzenie danych dotyczących całkowitego czasu spędzanego przez uczestnika na grze, a także wpłacanych kwot.
„Systemy zapewniają stały kontakt z graczem, który jest kluczowym wymogiem ze strony wielu organów regulacyjnych. Analizują ich zachowania, dzięki czemu umożliwiają im utrzymanie bezpieczeństwa i kontroli nad grą, co jest bardzo ważne w naszym zdigitalizowaym świecie. Ich skuteczność ciągle rośnie” – wyjaśnia Tomasz Mogiła z firmy Playtech.