Jak za pomocą CS:GO zyskać parę złotych?

Aż trudno uwierzyć, że czasy kafejek internetowych i granie w gry po sieci LAN to realia sprzed prawie dwóch dekad. Niegdysiejszy król tych sieciowych gier, Counter-Strike, obecnie łączy graczy z całego świata w rozgrywkach przez Internet oraz jest jednym z najpopularniejszych esportów po obu stronach oceanu.

To oznacza też, że świat cyfrowych wartości i realnych finansów zbliżają się do siebie. Counter-Strike: Global Offensive, bo tak nazywa się ostatnia odsłona gry, wydana w 2012 i aktualizowana po dziś dzień, to jednak nie tylko rankingi, zawody i zmagania. Zaimplementowany w rok po wydaniu gry system skórek do broni to fenomen na skalę światową. Oprócz możliwości zmiany wyglądu różnych elementów gry, funkcjonują one jako wymienne przedmioty kolekcjonerskie. Kiedyś kolekcjonowało się karty lub naklejki, wrzucając w obieg te najpopularniejsze i polując na te najrzadsze. Teraz tę funkcję spełniają cyfrowe przedmioty. Platform Steam pozwala na sprzedaż i kupno skórek, blokując jednak finanse w swojej infrastrukturze. Wokół tego rynku powstało jednak mnóstwo usług zewnętrznych, które pozwolą sprzedać przedmioty za prawdziwe pieniądze. Spójrzmy jak zdobyte w CS:GO przedmioty mogą przynieść nam faktyczny zysk!

Zdobywanie skórek

Musimy zacząć od najbardziej nurtującego pytania – jak w ogóle zdobyć te przedmioty? Opcji jest parę, ale zacznijmy od przygotowania. Trzeba ściągnąć aplikację Steam i dodać grę CS:GO do biblioteki – w przeciwieństwie do większości pozycji w sklepie Steam, jest ona całkowicie darmowa! Po upewnieniu się, że spełniamy wymagania systemowe i mamy wystarczającą ilość miejsca na dysku, musimy pobrać pliki gry, które zostaną automatycznie przygotowane do rozgrywki. Gdy już uruchomimy grę, możemy przejść do meritum. Skórki – częściej nazywane skinami (ang. skin “skóra, skórka”) – trafiają się graczom losowo, gdy ci grają na oficjalnych serwerach gry lub na prywatnych serwerach objętych oficjalnymi zabezpieczeniami przeciw oszustom. Średnio graczom wypadają cztery przedmioty w przeciągu tygodnia, oraz jeden gwarantowany po osiągnięciu poziomu doświadczenia na danym koncie. Mówimy tu przedmiotów, bo zamiast skina może trafić się nam wzór graffiti lub skrzynka (weapon case). To bardziej szansa uzyskania jednej skórki z jakiejś określonej puli. By jednak otworzyć skrzynkę, potrzebny jest klucz, który kosztuje 10zł w sklepie producenta.

Możesz też pominąć otwieranie i sprzedać skrzynki, choć są one w większości bardzo tanie. Skiny trafiają się różnej jakości, które odróżniane są kolorami. Gdy mamy dziesięć skórek jednego poziomu, możemy wymienić je poprzez Kontrakt Handlowy w ekwipunku na jedną losową skórkę wyższej klasy. Jest to bardzo opłacalny proces, zwłaszcza w przypadku pierwszych trzech poziomów rzadkości. Może się okazać, że dziesięć skórek wartych parę centów zostanie w kontrakcie wymieniona na skórkę wartą parę dolarów! Jeżeli ten proces jest zbyt mozolny, możemy też spróbować szczęścia z różnymi konkursami i loteriami dostępnymi na sieci. Strony związane z handlem skórkami czasami prowadzą rozdania, w ramach których można otrzymać wartościowe skiny.

Uważaj jednak na strony z hazardem, które wymagają jakiegoś wkładu własnego albo depozytu skórek – zwykle są to oszustwa, w których praktycznie nie masz szansy nic zyskać.

Jak sprzedać przedmioty z CS:GO?

CS GOGdy już ugramy sobie jakieś wartościowe przedmioty, albo poszczęści nam się na loterii, możemy przystąpić do sprzedaży swojego ekwipunku. Intuicyjnym rozwiązaniem byłoby wejście na Rynek Społeczności Steam i wystawienie przedmiotów na sprzedaż. Jest to na pewno dużo łatwiejsze rozwiązanie, jednak uzyskanych w ten sposób środków nie można potem wypłacić z Portfela Steam. To sprawia, że możemy je wykorzystać tylko do kupienia gier ze Sklepu Steam lub innych przedmiotów z Rynku.

Istnieją jednak zewnętrzne strony, które zajmują się obrotem przedmiotami z gier na dużą skalę. Niektóre funkcjonują na zasadzie rynku między użytkownikami na kształt tego z oryginalnej usługi, a ich dodatkowymi atutami jest większa przejrzystość ofert i różne metody płatności. Inne strony umożliwiają użytkownikom sprzedaż skinów CS GO za prawdziwą gotówkę. Tam wystarczy podłączyć swoje konto Steam, skonfigurować metodę płatności, wybrać przedmioty na sprzedaż, potwierdzić transakcję i czekać na pieniądze. Najbardziej renomowane serwisy mają opracowaną procedurę bezpieczeństwa, która pozwoli ci się upewnić, że nikt nie zakłóci twoich transakcji.

Za parę złotych więcej

Świat skórek CS:GO to obecnie największy rynek przedmiotów w ramach platformy Steam, a kto wie czy i nie w ogóle wśród gier sieciowych. Handel skinami może spodobać się na tyle, żeby zaangażować się w niego jako lekką formę inwestowania. Na sieci pojawia się coraz więcej poradników jak inwestować w najbardziej obiecujące przedmioty – o ile ktoś ma do tego dryg! Tak czy siak, skoro istnieje opcja uzyskania za darmo lub drobnym wysiłkiem cyfrowych przedmiotów, to czemu nie? Zarobione w ten sposób złotówki mogą posłużyć jako przydatne i przyjemne zasilenie środków na wydatki świąteczne, albo po prostu jako rekompensata za spędzony przed komputerem czas!

Zródło: magazinvip.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.