Jaki będzie rozwój salonów gier

Totalizator Sportowy uruchomił już cztery z pilotażowych salonów gier na automatach na 50 zaplanowanych na ten rok. Każdy kolejny miesiąc zapowiada uruchamianie kolejnych i ma to miejsce na terenie całego kraju. Przypomnijmy, że do dziś uruchomione zostały salony w: Krzeszowicach, Białymstoku, Bydgoszczy, Warszawie i Rzeszowie.

Aby przybliżyć tą tematykę naszym czytelnikom zadaliśmy zapytania do Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego i oto są odpowiedzi na nurtujące nas pytania:

E-PLAY: Jakie są kryteria pozyskiwania lokali pod kolejne salony gier ?

Totalizator Sportowy: Kryteria doboru są uzależnione od odpowiedzi, jakich dostarczy nam pilotaż. Mamy małe, średnie i duże lokalizacje. Są tu lokale po kasynach oraz zupełnie nowe; są też lokale samodzielne, ale też umiejscowione obok punktów LOTTO. Jest też wiele ograniczeń formalnych, z którymi się musimy zmierzyć. Podstawowe to opinia KAS odnośnie zgodności lokalizacji z ustawą o grach hazardowych, ale też wymogi prawa budowlanego: właściwe przeznaczenie lokalu, zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego czy przepisami BHP w zakresie chociażby wentylacji i wysokości lokalu. Są też nasze techniczne wymogi, jak zapewnienie odpowiedniej mocy przyłączeniowej instalacji elektrycznej czy możliwość doprowadzenia łącza IT.

E-PLAY: Czy w planach jest wprowadzenie kolejnych 300 maszyn innego producenta w celu uzyskania wszechstronnych wyników pilotażu ?

TS: Rozważane są różne formy pozyskania kolejnych automatów. Pilotaż dotyczy nie tylko podstawowego produktu jakim są automaty, ale również lokalizacji, standardu, godzin otwarcia, stawek itp. Właśnie dlatego bardzo istotnym jest urozmaicenie oferty produktowej, jednak musi to odbywać się zgodnie z obowiązującymi w Totalizatorze Sportowym procedurami.

E-PLAY: Czy przewidywany jest cykl szkoleń przez zewnętrzną firmę wyspecjalizowaną w tematyce automatów i szkolenia obsługi w salonach lub kasynach?

TS: Nasi szkoleniowcy są ekspertami w swoim fachu. Większość szkoleń jest przygotowywana właśnie przez naszych najlepszych trenerów w oparciu o ich wiedzę, ale także o materiały i doświadczenia dostawcy terminali (jest to nie tylko producent automatów, ale także operator prowadzący swoje salony i kasyna w kilku krajach Europy). Pracujemy nad poszerzeniem kompetencji zespołów trenerów o nowe obszary. Dodam, że szkolenia uzupełniamy zajęciami prowadzonymi przez zewnętrznych trenerów, specjalistów w wąskich dziedzinach wiedzy, którą uznajemy za niezbędną dla naszego personelu.

E-PLAY: Czy docelowo przewidziane jest jedynie korzystanie z obrotu finansowego kartą w celu wyeliminowania obiegu gotówki w automacie?

TS: W tej chwili nie przewidujemy zmian w tym zakresie. Obecne rozwiązanie wydaje się zarówno praktyczne, jak i bezpieczne.

E-PLAY: Czy przewidziany jest przetarg na obsługę gastronomiczna na terenie całej Polski w salonach gry poprzez system wendingowy (sprzedaż snacków i napojów w automatach)?

TS: Właśnie testujemy to rozwiązanie. Po kilkumiesięcznej próbie podejmiemy decyzję odnośnie dalszej oferty tych urządzeń w naszych salonach. Wówczas zostanie też podjęta właściwa procedura zakupu tego typu usług lub urządzeń.

O Autorze

2 odpowiedzi do “Jaki będzie rozwój salonów gier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.