Japonia zatwierdza Osakę jako miejsce pierwszego kasyna w kraju

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2023

Japonia zatwierdziła w piątek plan budowy pierwszego w kraju kasyna w Osace na zachodzie kraju, torując drogę dla dużego kurortu mającego na celu przyciągnięcie krajowych i międzynarodowych turystów.

Projekt, przedstawiony przez miasto i prefekturę Osaka, ma na celu otwarcie kasyna, centrum konferencyjnego i innych obiektów w 2029 roku za 1,8 biliona jenów (13,5 miliarda dolarów) inwestycji początkowej.
Kasyna były wcześniej nielegalne w Japonii wraz z innymi prywatnymi grami hazardowymi, ale prawo zintegrowanego ośrodka wypoczynkowego (IR) z 2018 r. przewidywało wyjątek od gier kasynowych, takich jak poker czy bakarat, w oficjalnie zatwierdzonych placówkach w ramach starań o przyciągnięcie turystów.
Japonia jest postrzegana jako cenny rynek dla operatorów kasyn ze względu na zamożną populację liczącą 126 milionów i bliskość bogatych azjatyckich graczy, chociaż sondaże opinii publicznej wykazały, że wielu obywateli martwi się uzależnieniem i przestępczością.
Amerykański operator kasyna MGM Resorts International i lokalny partner Orix Corp przewodzili projektowi Osaka IR, z których każdy posiada 40% udziałów w spółce powołanej do zarządzania kompleksem.
Kolejne 20 firm, w tym Panasonic z siedzibą w Osace, Kansai Electric Power i West Japan Railway posiada pozostałe 20% udziałów, zgodnie z dokumentem władz lokalnych.
MUFG Bank i Sumitomo Mitsui Banking Corp zapewnią 550 miliardów jenów na finansowanie projektu dla ośrodka, wynika z dokumentu.

wyspa Yumeshima, Osaka

Kompleks wypoczynkowy o powierzchni 492 000 metrów kwadratowych znajduje się na Yumeshima, zrekultywowanej wyspie w zatoce Osaka i będzie obejmował również hotel, centrum handlowe i terminal promowy. Japonia będzie gospodarzem Światowej Wystawy Expo na wyspie w 2025 roku.
Jak wynika z dokumentu projektu, kurort ma na celu roczne przychody w wysokości 520 miliardów jenów, głównie z branży gier, i przewiduje, że przyciągnie 6 milionów międzynarodowych turystów i 14 milionów gości krajowych.
Decyzja rządu krajowego zapadła po tym, jak Japan Innovation Party, sprzyjające projektowi kasyna utrzymało w niedzielę zarówno urząd gubernatora prefektury, jak i burmistrza miasta Osaka.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL