Jarosław Walaszek dołącza do Grupy STS jako Chief Information Officer

Od 1 lutego br. Jarosław Walaszek dołącza do Grupy STS, obejmując stanowisko Chief Information Officera. Jest on odpowiedzialny za wsparcie zarządu spółki w rozwoju technologii oraz całego środowiska cyfrowego w Grupie.

„Posiadamy pełną kontrolę nad technologią, którą wykorzystujemy, ponieważ jest ona jedną z naszym podstawowych przewag konkurencyjnych. W strukturach Grupy STS znajduje się spółka Betsys, która opracowała autorski system bukmacherski. Platforma jest w pełni skalowalna oraz przystosowana do wszystkich kanałów sprzedaży – online, mobile oraz retail. Wewnętrznie rozwijamy nasz produkt i technologię, a zespół specjalistów STS w tych dziedzinach składa się z ok. 160 osób. STS to nie tylko lider w swojej branży, ale atrakcyjny pracodawca, który przyciąga największe talenty. Dołączenie Jarka Walaszka do Grupy pozwoli nam budować zupełnie nowej jakości dla klientów w Polsce i na rynkach zagranicznych. Jego doświadczenie pomoże sprawić, że oferta produktowa oraz technologiczna STS będzie jeszcze bardziej innowacyjna i ukierunkowana na rozwiązania mobilne”

– mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

Jarosław Walaszek przez ostatnie 16 lat budował cyfrowy świat mediów w Onecie i później Ringier Axel Springer Polska.

„Możliwość dołączenia do tak innowacyjnej organizacji, a zarazem tak ambitnej cyfrowej transformacji, stanowi dla mnie bardzo ciekawe i mobilizujące wyzwanie. W swojej dotychczasowej przygodzie z technologią w świecie cyfrowych mediów, miałem okazję uczestniczyć i kształtować wiele złożonych oraz innowacyjnych projektów, zarówno o charakterze produktowym, jak i kulturowo-organizacyjnym. Ciągłe poszukiwanie nowych, skutecznych sposobów rozwiązywania problemów oraz praca nad silną identyfikacją i kulturą zespołu to obszary, które mocno ukształtowały moją wcześniejszą pracę zarówno w roli Członka Zarządu – DreamLab Onet.pl, jaki i Dyrektora Rozwoju IT – w Ringier Axel Springer Polska. Dlatego tym cenniejsza staje się dla mnie możliwość pracy dla tak dynamicznie rozwijającej się Grupy a zarazem zespołu, który stawia przed sobą tak ambitne i rozwijające cele”

– dodaje Jarosław Walaszek, CIO w Grupie STS.

Grupa od wielu lat nieprzerwanie wdraża strategię „mobile-first” w oparciu o autorski system bukmacherski. Stale rozwija własną platformę technologiczną, aby sprostać potrzebom klientów i wyznaczać rynkowe trendy. Inwestycje Grupy w portfolio produktowe i rozwiązania technologiczne wyniosły w 2020 r. 27,1 mln zł, w 2019 r. 19,5 mln zł oraz w 2018 r. 6,5 mln zł. Ponadto w 2020 roku STS S.A. przejęła kontrolę nad czeską spółką technologiczną Betsys, w której obecnie posiada 74 proc. akcji. Betsys jest głównym dostawcą rozwiązań IT dla bukmachera w Polsce, zarówno na potrzeby kanałów online, jak i retail.

Łącznie w Grupie zespół ds. rozwoju produktów i platform Grupy składa się z około 160 wysoko wykwalifikowanych osób, w tym około 85 programistów, 55 innych pracowników zajmujących się rozwojem technologii i platform oraz 20 pracowników zajmujących się business intelligence oraz analityką biznesową.

W trakcie 9 miesięcy 2021 roku Grupa zwiększyła również swoją rentowność. Wskaźnik EBIDTA za 9 miesięcy ub.r. wyniósł 177 mln zł i był wyższy aż o blisko 93 proc. rdr., to również o 6 mln zł więcej niż w całym 2020 roku. Marża EBIDTA od stycznia do września 2021 r. wyniosła 41 proc., gdy w tym okresie w 2020 r. było to 31 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.