„Jaskinia” hazardu w Legnicy trafiona (video z akcji)

Automaty Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 17/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 22 maja 2024

Policja z Legnicy wraz z z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy, zabezpieczyła trzy nielegalne automaty do gier hazardowych w mieszkaniu na terenie miasta.

Legnicy policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta odbywa się przestępczy proceder polegający na organizacji gier hazardowych niezgodnie z obowiązującą Ustawą hazardową.

15 maja w godzinach porannych Służby KAS i Policji z Komendy Miejskiej w Legnicy zapukały do drzwi pod wytypowanym wcześniej adresem.

Po otwarciu drzwi funkcjonariuszom ukazał się zaspany mężczyzna, który zapewne nie spodziewał się takiej wizyty. W momencie wejścia mundurowych do lokalu urządzenia były włączone do prądu i gotowe do pracy.

 W lokalu znajdował się także monitoring na klatkę schodową.

Na ujawnionych i zabezpieczonych trzech automatach do gier zainstalowane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

W kasetach znajdowała się gotówka w kwocie ponad 2 tys. zł. Przeprowadzone przez policjantów i celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna który otworzył przybytek przybyłym na miejsce funkcjonariuszom jest poszukiwany listem gończym, celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności.

29-letni mieszkaniec Legnicy został zatrzymany i grozi mu wydłużenie pobytu w zakładzie karnym.

Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło/zdjęcia: KMP w Legnicy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL