Jeden los z wygraną 731 milionów dolarów

Trudne do wyobrażenia 731 milionów dolarów wygrał w amerykańskiej loterii Powerball szczęśliwiec ze stanu Maryland. Kumulacja rosła od połowy września. Zwycięski kupon loterii Powerball sprzedany został w stanie Maryland.

Pojedynczy kupon z Maryland odpowiadał wszystkim liczbom, które zostały wylosowane, aby wygrać tak dużą nagrodę. Zwycięskie liczby, które padły w środę to 40, 53, 60, 68, 69 i Powerball (liczba dodatkowa) 22. Według przedstawicieli firmy wygrana jest czwartą co do wielkości w historii gry. Kwota 731 milionów dolarów oparta jest na wyborze: jeśli zwycięzca potraktuje ją jednorazowo, dostanie 546,8 miliona dolarów, jeśli zgodzi się na wypłatę w ratach, zgarnie wszystko.

Druga kumulacja do wzięcia, prawie 1 mld dolarów

W Stanach Zjednoczonych funkcjonują dwie loterie narodowe (nie ma ich we wszystkich stanach, na przykład w Alabamie i Nevadzie, ale są w większości). Jedna to Powerball, a druga Mega Millions, które zastąpiły Lotto America. Również w Mega Millions mamy w tej chwili do czynienia z kumulacją, która wynosi 970 milionów dolarów. Następne losowanie w tej grze będzie miało miejsce w piątek 22 stycznia.

Ostatnia wygrana w Mega Millions padła 15 września, kiedy ktoś z Wisconsin wygrał 120 milionów dolarów. Szanse na wygraną w Mega Millions wynoszą 1 do 302 575 350.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *