Jednoręki bandyta

Najczęściej czytane
Bartosz 28/07/2014

Ostatnia aktualizacja: 28 lipca 2014

Wiceminister finansów Jacek Kapica (we wrześniu skończy 44 lata) spośród ludzi władzy wzbudza najbardziej negatywne emocje wśród polskich przedsiębiorców. Najpierw naraził się właścicielom automatów do gier (pogardliwie przezywanych „jednorękimi bandytami”), otwarcie deklarując walkę z legalną i koncesjonowaną działalnością.

Później przyszedł czas na firmy produkujące karetki dla szpitali, którym po latach nagle kazano płacić rzekomo zaległą akcyzę. Ostatnio podlegli mu urzędnicy wzięli na cel firmy zajmujące się wytwarzaniem skażonego spirytusu. Przyjęli zupełnie nową interpretację prawa. Skutkiem ich działań może być nawet likwidacja całej branży. Podobnie jest także w wypadku firm, które 5 lat temu wpadły w pułapkę opcji walutowych i poniosły ogromne straty.

Cierpliwie przez lata spłacały długi, aby dowiedzieć się od urzędników kontroli skarbowej, że owych strat nie mieli prawa zaliczyć jako koszty. – Wiceminister finansów żywi do przedsiębiorców wyjątkową nienawiść – ocenia Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, który zachowanie Kapicy wobec branży produkującej skażony spirytus uznał za przestępstwo i złożył doniesienie do prokuratury.

Rok wcześniej podobne zawiadomienie skierował do organów prezes firmy Fortuna z legalnymi automatami do gry. Mimo że prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, nakazał jej to sąd. Wojna przedsiębiorców z ministrem dopiero się zaczyna, bo Kapica – choć nie ma oficjalnego partyjnego poparcia PO – ma zadziwiająco silną pozycję.

Czytaj całość na: uwazamrze.pl

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sre

12:05
28/07/2014

Jacek Kailbru 44;)

ufo

19:53
28/07/2014

Prawda jest taka ze ten gosc jest umoczony po same uszy!!!! tuski i inni wiedza o tym ze panstwo przez tego pana stracilo wiele miliardow przez te kilka lat od wprowadzenia zakazu legalnych automatów tusk i ekipa wiedza ze automatow bez koncesji nielegalnych jest 3 razy tyle co za koncesji obecnie ok 100tys nikt z tym nie walczy panstwo ma zerowy dochod a kaplica ma haka na tuska i spolke dlatego nie moga mu nic zrobic jesli go zdejma pociagnie za soba reszte bandy tzn zorganizowanej grupy....dlatego jest jak jest w duzych miastach sa porozstawiane setki budek z automatami tworza sie pseudo salony gier jest tego tysiace na kazdej ulicy bije az po oczach..lecz tym panom to nie przeszkadza ani zydowskiej stacji tvn np.. juz sie tym tak nie zajmuja jak wtedy gdy mieli wprowadzic nagly zakaz.... wstydzcie sie dzialacie na szkode naszego kraju wiem ze macie go gleboko w du...bo nie jestescie polakami tylko faryzeuszami pod innymi nazwiskami....

G-SHOCK

05:08
29/07/2014

Los mu wynagrodzi.

Obi

08:00
29/07/2014

Musicie tu wszyscy piszący zrozumieć że całe zło zaczęło się już wtedy kiedy weszła pierwsza ustawa w 2003 roku. Ta ustawa była żle napisana a dlaczego ? Bo po pierwsze nie zabezpieczała w żaden sposób firm starających się o koncesje ( koncesja powinna być wydawana na min 10 lat) po drugie zapisy dotyczące warunków uruchamiania nie były dość rygorystyczne dlatego zaczęły powstawać budki , przedzielone ściankami mini Casyno które to lokale stały się konkurencją dla takich Panów jak np. Bębenek, a narzędziem walki w ich rękach zostało TVN( szczurki) No a potem afera , zakaz , gówniana ustawa a skutki widzimy gołym okiem. Ja jednak bym się tym nie martwił , rynek sam zweryfikuje , budki zaczną się zamykać bo przestaną być dochodowe. A dlaczego? Ano budek przybywa ale gracze są ci sami i te same pieniądze krążą. A jak wejdzie nowa ustawa ( musi wejść) to i tak na rynku zostaną największe firmy z dużą kasą. Bo żeby grać z ustawą trzeba będzie mieć legalny dobrej jakości sprzęt( nie składaki, bez akcyzy) i kilkanaście milionów na zapłacenie za koncesję.

G-SHOCK

12:23
30/07/2014

To jedna z hipotez a druga to że zakażą i wejdzie monopol państwowy a trzecia to nic się nie zmieni? ja stawiam na 3 hipotezę 10pln.

Joker

17:39
30/07/2014

Najgorszy scenariusz przed nami ,jezeli general zastapi sienkiewicza to ruszy na nas cala sila ***** w mundurach.I raczej nie chce mi sie wierzyc ze bedzie inaczej ,bo przeciez mielismy afere podsluchowa po ktorej w normalnym kraju polecialy by glowy-a tutaj? nic -wszystko zamiecione pod dywan . ETS w 2012 wydal niekorzystny wyrok dla tego kraju i co? -i nic.General robi swoje i nikt z gory mu nie przeszkadza. a wiec...General wejdzie na stanowisko ministra MSW z nowa napisana przez siebie ustawa i -i zacznie ja realizowac,pozamiata wszystko i ustawi VLT .Jedynie bardzo mocne naciski na rzad polski i radykalna reakcja ETS-u moze nas utrzymac na w miare twardym gruncie.Jest dokladnie tak jak Miro zpuentowal-DZiki jest ten kraj

laik

21:23
11/08/2014

TEN PAN KAPICA POWINIEN SIĘ UDAĆ DO SPECJALISTY OD CHORÓB GŁOWY.DZIWI MNIE TYLKO ŻE NIKT Z NASZEGO RZĄDU NIE WIDZI CO TEN JEGOMOŚĆ ROBI.BEZ URAZY PANIE CIAPICA,CIPICA,KAPICA CZY JAK CI TAM ALE PATRZĄC NA PANA ZDJĘCIE WIDAĆ ŻE POD SUFITEM TO U PANA NIE BARDZO.

art

12:52
12/08/2014

On przypomina wice prezesa z pmg
E-PLAY.PL