Dzisiaj rozprawa w ETS

Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2012

TO JUŻ DZISIAJ! Na stronie internetowej Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości pojawiła się informacja, że w dniu 22 marca 2012 roku odbędzie się rozprawa w połączonych sprawach pytań prejudycjalnych zadanych przez WSA w Gdańsku o sygnaturach C-213/11, C-214/11, C-217/11.

 

 

 

 Pytania dotyczyły wątpliwości:

– czy zakaz przedłużania zezwoleń na działalność w zakresie gier na automatch o niskich wygranych jest przepisem technicznym w rozumieniu przepisu art.1 pkt 11 Dyrektywy nr 98/34/WE?

– czy zakaz wydawania zezwoleń na działalność w zakresie gier na automatach o niskich wygranych jest przepisem technicznym w rozumieniu art.1 pkt 11 Dyrektywy nr 98/34/WE?

– czy zakaz zmiany zezwoleń na działalność w zakresie gier na automatch o niskich wygranych jest przepisem technicznym w rozumieniu art. 1 pkt. 11 Dyrektywy nr 98/34/WE?

www.izbagospodarcza.pl

O Autorze

11 odpowiedzi do “Dzisiaj rozprawa w ETS

 1. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podczas rozprawy w dniu 22.03.2012 roku wysłuchał ustnych wypowiedzi stron toczącego się postępowania, po czym zdecydował odroczyć termin publikacji wyroku, precyzując, iż dokładna data zostanie przekazana w korespondencji pisemnej.

  Wszyscy uczestniczący pozostali przy swoich stanowiskach, a zatem – co należy podkreślić – Komisja Europejska wypowiedziała się wyraźnie wspierając twierdzenia spółek branży hazardowej, a zdecydowanie przeciwko poglądom rządu polskiego. Obecnie pozostaje więc oczekiwanie na ustalenie terminu publikacji wyroku, oraz – rzecz jasna – przede wszystkim na sam wyrok ETSu.

 2. najnowsza informacja z IGPiOUR: Szanowni Państwo,
  Uprzejmie informujemy, że w dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luxemburgu w połączonej sprawie 3 pytań prejudycjalnych zadanych przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku. Trybunał wysłuchał stanowisk stron i zadecydował, że informacja o dacie ogłoszenia orzeczenia zostanie podana w terminie późniejszym. Więcej informacji na ten temat przekażemy po otrzymaniu komunikatu od przedstawicieli skarżących firm.
  Z poważaniem

 3. Nie wiadomo jaki jest wyrok więc nie piszcie jakichś głupot ze przegrana lub wygrana. Sprawa wyglada następująco: data ogłoszenia wyroku została odroczona. Z tego co rozmawiałem z prawnikami którzy byli na sprawie to komisja europejska nadal podtrzymuje nasza stronę więc są duże szanse ze ETS rownież taki wyrok wyda ale musimy być cierpliwi…

 4. Według pierwszysch informacji z Luksemburga, ETS odroczył na termin „z urzędu” datę publikacji wyroku. Więcej informacji będzie zapewne jutro – gdy ekipa wróci do Wrocławia.

 5. wiecie może jakie są szanse że ETS przychyli się do naszej skargi, co to nam da w rzeczywistości? jaka ustawa będzie obowiązywała? co z niewydanymi zezwoleniami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL