Jestem przestępcą

Poker
Bartosz 25/05/2015

Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2015

Z Michałem Wiśniewskim, piosenkarzem, założycielem Polskiego Związku Pokera rozmawia Rafał Otoka-Frąckiewicz.

Jesteś przestępcą. Bandytą.

Strasznym bandytą, ale z jajami, bo się tym nie przejmuję. Sama świadomość bycia przestępcą szarego Kowalskiego przeraża, o ile oczywiście nie mieszka w Pruszkowie czy Wołominie.

Żartujesz sobie, tymczasem grasz zawodowo w pokera, który w świetle prawa jest w Polsce nielegalny.

Oczywiście. Jak powoli większość rzeczy, które jeszcze niedawno były oczywistymi składnikami życia. W przypadku hazardu dochodzi za do prawdziwej paranoi, bo jak wiadomo, afery hazardowej nie było, a przepisy zaostrzono, robiąc z uczciwych obywateli przestępców. Jeśli mam być szczery, zamieszanie wokół hazardu i związana z nim „afera”, mocno we mnie osłabiły zaufanie do państwa. Bo przecież de facto ustawa hazardowa istniała wcześniej i nikomu ten biedny poker nie przeszkadzał. Tymczasem zaczęła się nagonka na automaty do gier, z którymi ja w życiu nigdy nie miałem nic wspólnego, a w efekcie z dna na dzień stałem się przestępcą. I to w wyniku napisanej na kolanie ustawy interwencyjnej.

Sądzisz, że powstała ad hoc?

Trudno powiedzieć. Nie musimy dyskutować z tematem, czy jednoręcy bandyci są złym rozwiązaniem, bo są, ale tylko poprzez brak regulacji dla nich. Ale poker to nie jest żaden hazard, tylko gra sportowa. Owszem, często związana z pieniędzmi, ale nie z hazardem. Nagle jednak się okazało, że to, nad czym pracowałem kilka lat, czyli sportowa wersja rozgrywania turniejów pokerowych, to przestępstwo. Zainteresowanie pokerem wzrosło w ostatnich dekadach, bo wielu arcymistrzów szachowych nagle zdecydowało się zmonetyzować swoje umiejętności. Ni mniej, ni więcej. Tymczasem państwo polskie postanowiło zrobić z nich bandytów.

Czytaj całość na: uwazamrze.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Johny bravo

12:13
25/05/2015

"Wstań, powiedz nie jestem sam..." ;)
E-PLAY.PL