Kanada bez pokera online?

Poker
Marek 02/04/2015

Ostatnia aktualizacja: 2 kwietnia 2015

Niedługo część Kanadyjczyków może stracić szansę gry na największych pokerroomach- PokerStars, Full Tilt Poker, 888poker oraz PartyPoker. Może to być efekt nowych założeń budżetowych jednej z prowincji.

O sprawie pisze PokerNews. Dziennikarz tego portalu zauważa, że proponowane zmiany w lokalnym prawie będą stawiać przed dostawcami internetu całkowite blokowanie dostępu do nielicencjonowanych lub ,,nielegalnych” stron. Obecnie, w Kanadzie nie ma federalnego (ogólnokrajowego) prawa banującego międzynarodowych operatorów. Jednak prowincja Quebec ma swój własny, lokalny system licencyjny. Na chwilę obecną, tylko monopolista Loto-Quebec ma prawo do prowadzenia jedynej licencjonowanej strony z grami hazardowymi- Espacejeux.

Celem nowego zakazu miałoby być przyciągnięcie nowych graczy na wspomnianą wyżej stronę i 2-krotne zwiększenie przychodów. Władze twierdzą jednak, że nielicencjonowane strony nie są zobowiązane do promowania odpowiedzialnego hazardu poprzez stosowanie środków, które będą chronić klientów. Krytycy rządowego pomysłu widzą w tym tylko chęć zwiększenie wpływów do budżetu.

Jak informują PokerNews i dziennik ,,The Globe and Mail”, profesor prawa z University of Ottawa Michael Geist staje po stronie krytyków. Pomysł rządu opisuje jako ,,prawdopodobnie nielegalny plan” i próbę cenzurowania internetu. Obecnie, kanadyjscy dostawcy internetu mają obowiązek blokowania treści, które dotyczą np. dziecięcej pornografii. Profesor Geist dodaje, że nie jest nielegalne odwiedzanie przez Kanadyjczyków stron z grami hazardowymi.

czytaj dalej

Źródło: Wolny Poker na podstawie PokerNews

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL